Festiwal Podlasie SlowFest 2018

Festiwal Podlasie SlowFest 2018

Poetyckie atrakcje na festiwalu Podlasie SlowFest

Udostępnij

Festiwal Podlasie SlowFest już trwa, ale poetyckie atrakcje dopiero przed nami. Gośćmi festiwalu będą Miłka O. Malzahn, Natalia Małek i Jerzy Jarniewicz.

Już w przyszły wtorek i środę będzie okazja, by porozmawiać w Supraślu z Miłką O. Malzahn. W ramach swojej rezydencji Malzahn poprowadzi spotkanie z czworgiem twórców związanych z Podlasiem, a dzień później sama będzie odpytywana przez Romana Kurkiewicza.

W piątek i w sobotę będzie można spotkać się z Natalią Malek. W piątek 27 lipca odbędzie się jej wieczór autorski, który poprowadzi Dawid Kujawa, a w sobotę poetka będzie rozmawiać z gośćmi festiwalu o kilku wierszach Charlesa Reznikoffa.

Poetycki sierpień będzie należał do Jerzego Jarniewicza. Wybitny tłumacz i poeta w ramach swojej rezydencji zaprosi najpierw do dyskusji zatytułowanej Czy „i” może być słowem poetyckim?, dotyczącej wybranych utworów, w których spójnik „i” odgrywa znaczącą rolę (wiersze E.E. Cummingsa, Dylana Thomasa, Franka O’Hary, Darka Foksa oraz proza Jamesa Joyce’a). Dzień później odbędzie się rozmowa o zmieniającej się roli tłumacza. 10 sierpnia sam Jarniewicz wystąpi w charakterze autora (spotkanie poprowadzi Paweł Kaczmarski), a poetycką część festiwalu zamknie dzień później dyskusja o związkach kontrkultury lat sześćdziesiątych z kulturą masową, a zwłaszcza z muzyką rockową.

Kuratorką literackiej części festiwalu jest Barbara Klicka.

Pełny program festiwalu można znaleźć pod adresem:

https://podlasieslowfest.pl/program-psw/

***

Odbywający się w Supraślu od końca czerwca do 12 sierpnia Podlasie SlowFest jest festiwalem sztuki w bliskości z naturą. Sztuki filmowej, muzycznej, literackiej, kulinarnej i wielu innych. Promuje oryginalną twórczość, prezentuje artystów poszukujących i wybitnych.  Kreuje rzeczywistość, w której sztuka, kultura i natura tracą granice. Te stylistyczne, formalne i te zwyczajne granice w naszym postrzeganiu i odbiorze sztuki i natury.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się