Janusz Głowacki

Janusz Głowacki

Pogrzeb Janusza Głowackiego

Udostępnij

Janusz Głowacki, zmarły 19 sierpnia wybitny pisarz, dramaturg, felietonista i scenarzysta, spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych 11 września. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 – podaje ks. Andrzej Luter, przyjaciel zmarłego.

Msza święta w intencji Janusza Głowackiego zostanie odprawiona w niedzielę 10 września o godz. 19 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 18 w Warszawie.

Następnego dnia, w poniedziałek 11 września o godzinie 12 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Janusza Głowackiego. „Janusz zostanie pochowany obok grobów m.in. prof. Leszka Kołakowskiego, prof. Bronisława Geremka i Jacka Kuronia. Kto może niech oprócz kwiatu, przyniesie ze sobą książkę Janusza. Pożegnanie z książką w ręku" – napisał ks. Andrzej Luter na stronie internetowej Laboratorium „Więzi".

Janusz Głowacki urodził się 13 września 1938 r. Na początku swojej drogi zawodowej pisał do warszawskiego tygodnika „Kultura", gdzie ukazywały się jego felietony i opowiadania. W grudniu 1981 r. wyjechał do Anglii na premierę swojej sztuki „Kopciuch". Tam zastał go stan wojenny. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie powstały jego dramaty, m.in. „Polowanie na karaluchy", „Antygona w Nowym Jorku" i „Czwarta siostra". Odniosły one międzynarodowy sukces.

Głowacki był też autorem takich książek jak m.in.: „Ostatni cieć" (2001), „Z głowy" (2004), „Jak być kochanym" (2005), „Good night Dżerzi" (2010) i „Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy"


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się