wydawnictwo a5

wydawnictwo a5

Polecamy książki Wydawnictwa a5 na wakacje

Udostępnij

Są wydawnictwa, którym mozna zaufać w ciemno, bowiem ich misja wydawnicza w tych czasach nieustannej komercji i popkultury wydaje się być nie z tej ziemi. Wydawanie i propagowanie czegoś tak niszowego jak poezja (prawie każde wydawnictwo ma swojej stronie wpis "nie wydajemy poezji") jest zadaniem powiedziałbym wręcz utopijnym. Ale właśnie dlatego prezentowanie wakacyjnej oferty krakowskiego wydawnictwa a5 jest dla nas czystą przyjemnością!

 
 

"Niezwykły, piękny dokument!"

"Prawdziwą zaś rewelacją jest dołączona do książki płyta, zapis dźwiękowy spotkania autorskiego, które 11 grudnia 1984 r. zorganizowało Herbertowi Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie w auli Collegium Novum poznańskiego uniwersytetu prowadził Egon Naganowski, autor monografii Joyce'a i Musila, ostatni prezes poznańskiego oddziału rozwią-zanego już Związku Literatów Polskich. Tego samego dnia Herbert wystąpił jeszcze u poznańskich dominikanów, a pięć dni później - u krakowskich redemptorystów na Podgórzu, gdzie gospodarzem był pewien młody ksiądz na¬zwiskiem Tadeusz Rydzyk.

 

Wilczyk cały czas operuje ironią, ale w tych wierszach staje się ona czymś więcej - ostatecznym obnażeniem okrucieństwa życia.

Wojciech Wilczyk opublikował więcej książek fotograficznych niż poetyckich, bardzo znane są jego projekty fotograficzne: „Czarno-biały Śląsk", „Kalwaria" czy „Święta wojna", od lat realizuje projekty z pogranicza literatury i fotografii. „Realizm" również łączy te dwie dziedziny, pojawiają się murale i napisy, które fotografował. Poza tym ten tom jest bardzo ciekawym poszukiwaniem odpowiedzi na to, czym jest realizm dzisiaj i jaką rzeczywistość może pokazać. (..

 

Poetyka rozchwiania

Wojciech Bonowicz konsekwentnie próbuje znaleźć schronienie w niepewności, niedopowiedzeniu - czyli w wierszu, który nad odpowiedź bardziej ceni sobie mnożenie wątpliwości; w wierszu, który, parafrazując poetę, nie zawsze potrafi pogodzić to, że jest, z tym, czym jest; wreszcie w wierszu w zasadniczy sposób nieukładnym (tyleż w znaczeniu pewnej skłonności do przedstawieniowej niesubordynacji, co do wykraczania poza krytycznie i poetycko dekretowane języki współczesnego wiersza, do sytuowania się obok, na marginesie).

Wiersze wybrane + CD

Wiersze wybrane + CD

Zbigniew Herbert

W tomie „ Wiersze wybrane” znalazły się utwory tworzące kanon poezji autora „Przesłania Pana Cogito”, zgromadzone w tomie "Wiersze zebrane", a także utwory zamieszczone w „Utworach rozproszonych. Rekonesansie”, gdzie zgromadzono wiersze niedrukowane w tomach lub odczytane z rękopisów. Niezwykle cennym elementem publikacji jest płyta z archiwalnym i dotąd niepublikowanym nagraniem Zbigniewa Herberta czytającego i komentującego wiersze podczas wieczoru autorskiego zorganizowanego przez Towarzystwo Literackie im.

Cena detaliczna: 58.00 zł
Cena po rabacie: 49.00 zł

Druga ręka

Druga ręka

Bonowicz Wojciech

Nowy tom wierszy Wojciecha Bonowicza. „Druga ręka” to w pewnym sensie książka jubileuszowa, z wyraźnymi odniesieniami do okrągłej rocznicy 50.urodzin; częściowo książka autotematyczna. Utwory będące ukłonem w stronę amerykańskich obiektywistów (wiersze "społeczne", będące zapisem pewnych scen czy sytuacji) sąsiadują tu z tekstami zainspirowanymi przez czeskich surrealistów.

Cena detaliczna: 29.00 zł
Cena po rabacie: 20.00 zł

Realizm

Realizm

Wilczyk Wojciech

Wojciech Wilczyk, jeden z najwybitniejszych polskich artystów fotografów, od lat realizuje projekty na pograniczu fotografii i literatury, posługując się z takim samym mistrzostwem językiem obrazu i językiem poezji. Wiersze zebrane w tom „ Realizm” zdecydowanie podejmują aktualne tematy społeczne oraz problemy egzystencjalne . Rzeczywistość pokazana w szybkim skrócie, we fragmentach, które jednak układają się w spójną całość, nie jest poddana filozoficznej kontemplacji , lecz jednoznacznemu osądowi.

Cena detaliczna: 29.00 zł
Cena po rabacie: 20.00 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się