Forum Wydawców we Lwowie

Forum Wydawców we Lwowie

Polscy autorzy książek dla dzieci i młodzieży na Forum Wydawców we Lwowie

Udostępnij

W piątek 15 września podczas trwającego od środy we Lwowie Forum Wydawców najmłodsi i nastoletni czytelnicy mieli okazję do spotkań z autorami z Polski. Joanna Jagiełło i Grzegorz Kasdepke - podczas spotkań zorganizowanych przez Instytut Książki w porozumieniu z lwowskim wydawnictwem Urbino - rozmawiali w bibliotekach o tym, jak zostać pisarzem, o swoich inspiracjach, bohaterach i pomysłach na przyszłość.

Polskie książki dla dzieci cieszą się wielką popularnością na Ukrainie. Wydawane są zarówno książki obrazkowe (Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Katarzyna Bogucka), jak i te dla nastolatków (Marcin Szczygielski, Andrzej Maleszka, Agnieszka Tyszka).

Joanna Jagiełło należy do najbardziej rozpoznawalnych autorów dla młodzieży. Jej ukraiński wydawca (Urbino) twierdzi, że w rankingu lwowskich bibliotek prześcignęła nawet J. K. Rowling.

Bardzo nas cieszy ta popularność.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się