Międzynarodowe Targi Książki, Abu Dhabi, ZEA

Międzynarodowe Targi Książki, Abu Dhabi, ZEA

Polska ilustracja dziecięca w Abu Dhabi

Udostępnij

Polska ilustracja dziecięca od wielu lat cieszy się międzynarodowym uznaniem i popularnością, o czym świadczą liczne nagrody dla polskich ilustratorów i przekłady polskich książek dla najmłodszych na inne języki.

Nierzadko mówi się, że polska ilustracja jest naszym "towarem eksportowym", którym chcieliśmy podzielić się także z arabską publicznością w ramach trwających właśnie Międzynarodowych Targów Książki w Abu Dhabi, na których w tym roku Polska występuje w charakterze gościa honorowego.

Marianna Oklejak zabrała dzieci w świat polskiego folkloru przepięknie zilustrowanego w jej książkach "Cuda wianki" i "Cuda-niewidy". Na warsztatach ilustratorka wykonała z dziećmi papierowe wycinki nawiązujące do polskiej sztuki ludowej.

Wokół książki "Psikusy" zostały przeprowadzone warsztaty Marty Ignerskiej, która pokazywała dzieciom różnorodność psich osobowości i inspirowała do stworzenia własnych kolaży.

Dla wszystkich osób biorących udział w warsztatach przygotowaliśmy prezenty nawiązujące do twórczości zaproszonych ilustratorek.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, a my mamy wielką nadzieję, że tłumaczenia polskich książki z wyjątkowymi ilustracjami naszych artystów już niebawem znajdą się w ich domowych biblioteczkach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się