Ogólnopolska Izba Księgarń
Bologna Children’s Book Fair, prezentacja, Polska,

Bologna Children’s Book Fair, prezentacja, Polska,

Polska na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii

Udostępnij

Dziś rozpoczynają się Bologna Children’s Book Fair, największe międzynarodowe targi książek dla dzieci. Tytuły dla dzieci pokazuje tam blisko 1400 wystawców z całego świata; targi corocznie odwiedza ponad 26 000 osób. To już 55. edycja tych targów, gościem honorowym są w tym roku Chiny. 

Stoiska kolektywne w Bolonii organizuje wiele krajów, miedzy innymi Polska. Polską prezentację  tradycyjnie już przygotowuje Instytut Książki. W tym roku swoje tytuły pokazuje u nas rekordowa liczba 28 wystawców specjalizujących się w książkach dla dzieci. Są wśród nich zasłużone oficyny wydawnicze, jak Nasza Księgarnia czy Media Rodzina, jak i te najmniejsze – na przykład wydawnictwo Wolno. Prezentujemy też książki wyróżnione i nagrodzone w konkursie „Książka roku” organizowanym przez polską sekcję IBBY.  Wystawie towarzyszy folder informujący o nagrodach, zaprojektowany przez Annę Niemierko, jedną z tegorocznych laureatek nagrody.

Jak co roku w Bolonii, mamy powody do świętowania – wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2018 odbierają Magdalena Kłos-Podsiadło (wydawnictwo Wytwórnia) i Dorota Hartwich (wydawnictwo Format) – oraz ich autorki: Madalena Matoso za „Wytwórnik górą!” i Joanna Concejo za ”Zagubioną duszę”, kunsztownie zilustrowane opowiadanie Olgi Tokarczuk. Mamy też nominację do BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year – w tym roku nominowane jest wydawnictwo Dwie Siostry. Tradycyjnie w trakcie bolońskich targów ogłaszani są także laureaci Nagrody Hansa Christiana Andersena, nazywanej „Małym Noblem” – na shortliście, wśród ilustratorów z Argentyny, Austrii, Chin, Rosji, Szwajcarii i Rosji znalazła się w tym roku jedna z najlepszych polskich ilustratorek, Iwona Chmielewska.

Zapraszamy na polskie stoisko – Hall 21 B1! Targi potrwają do czwartku 29 marca.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się