Wydawnictwo Jedność
Księgarnie w Polsce 2017 rozwój  kompetencji zawodowych księgarzy. Dolny Ślą sk   50 000

Księgarnie w Polsce 2017 rozwój kompetencji zawodowych księgarzy. Dolny Ślą sk 50 000

Polska na Targach Książki w Lipsku

Udostępnij

Instytut Książki jest organizatorem polskiego stoiska na targach książki w Lipsku (Leipziger Buchmesse), które rozpoczynają się dziś i potrwają do niedzieli.

Lipskie targi książki to jedna z najważniejszych imprez wydawniczych w Europie. W zeszłym roku uczestniczyło w nich 2250 wystawców z 41 krajów, odwiedziło je 195 tysięcy osób, w tym ponad 50 tysięcy przedstawicieli branży wydawniczej, prawie 3 tysiące blogerów i dziennikarzy.

Targi książki w Lipsku to przede wszystkim wyjątkowe miejsce spotkań autorów i czytelników. Towarzyszący targom festiwal „Lipsk czyta” (Leipzig liest) to największy festiwal czytania w Europie. W tym roku w ramach wydarzenia odbędzie się 3400 spotkań autorskich w 411 miejscach w całym mieście. Festiwal „Lipsk czyta” jest organizowany od 1992 roku.

Polscy autorzy są stałymi uczestnikami lipskich targów książki, w ubiegłych latach z niemieckimi czytelnikami spotkali się tam m.in. Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Magdalena Tulli, Andrzej Sapkowski, Marek Krajewski, Joanna Bator, Sylwia Chutnik, Michał Witkowski, Wojciech Kuczok, Wojciech Jagielski, Jacek Dehnel, Zygmunt Miłoszewski, Tomasz Różycki, Egueniusz Tkaczyszyn-Dycki, Piotr Paziński, Witold Szabłowski i Tadeusz Dąbrowski.

W tym roku gośćmi programu będą między innymi Ryszard Krynicki, Antoni Libera, Piotr Socha i Andrzej Kopacki.

Jak co roku Instytut Książki organizuje polskie stoisko na targach oraz – w ścisłej współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Lipsku – program literacki z udziałem polskich autorów.

Na stoisku zaprezentujemy nowości wydawnicze, najciekawsze książki dla dzieci i młodzieży oraz wybór przekładów polskich książek na różne języki, które zostały dofinansowane przez Program Translatorski ©POLAND.

Program z udziałem polskich autorów można znaleźć tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się