Polska na XXVII Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Polska na XXVII Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Polska na XXVII Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

Udostępnij

W Mińsku w centrum wystawowym BelExpo (Mińsk, pr. Peramożcau, 14) odbywają się XXVII Międzynarodowe Targi Książki. Na Targach swoje stoisko ma także strona Polska, które jest zorganizowane wspólnie przez Instytut Polski w Mińsku, Ambasadę RP oraz Instytut Książki w Krakowie.

 

 Ceremonia otwarcia Targów

Stoisko składa się z części wystawowej, gdzie prezentowana jest większość wspartych przez instytucje państwowe przekładów polskiej literatury na język białoruski, a także z części komercyjnej, gdzie sprzedawane są książki w języku polskim i białoruskim. Na polskim stoisku będą się odbywać prezentacje nowych wydań, spotkania z autorami i tłumaczami oraz ilustratorami książek.

 Dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Cezary Karpiński oraz ambasador RP w Białorusi Artur Michalski na stoisku Polski

Na stoisku Polski zostaną zaprezentowane nowości i bestsellery różnych gatunków literackich: literatura piękna, faktu, popularnonaukowa i naukowa, poradniki, podręczniki, albumy i komiksy. Oferta składająca się z wielu tytułów różnych polskich wydawnictw jest adresowana do wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych, uczących się języka polskiego i tych, dla których język polski nie stanowi już problemu. Większość tytułów będzie prezentowana w języku polskim, ale nie zabraknie też wydań w językach rosyjskim i białoruskim. Prezentowane będą wydania zrealizowane przy udziale Instytutu Polskiego oraz ciekawe publikacje ze zbiorów Biblioteki Instytutu Polskiego.

Stoisko polskie

Wydawnictwo Ars Polona, które już tradycyjnie z roku na rok prezentuje najwięcej książek na polskim stoisku, przywiózło do Mińska ponad 500 tytułów nowości i klasyki polskiej literatury – wszystko, co jest potrzebne Polakowi czy Białorusinowi, który chciałby poznać bieżąca literaturę , historię i geografię Polski.

Stoisko białoruskiego wydawnictwa "Galiafy"


Targi Książki w Mińsku potrwają do 9 lutego.

 

Relacja i zdjęcia: Oleg Gruszecki

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się