Polska noblistka najchętniej wybieraną autorką listopad

Polska noblistka najchętniej wybieraną autorką listopad

Polska noblistka najchętniej wybieraną autorką listopad

Udostępnij

„Czuły narrator” Olgi Tokarczuk zadebiutował na pierwszym miejscu listy najczęściej kupowanych książek w Empiku. Na szczycie zestawienia kolejny miesiąc utrzymuje się „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, która przyciągnęła największą widownię podczas e-spotkania autorskiego z cyklu #premieraonline. Oto książkowe TOP20 listopada w Empiku.

Książki, na które się czeka

„Czuły narrator” to pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Autorka wyselekcjonowała dwanaście najważniejszych esejów i wykładów, które pozwalają zajrzeć za kulisy jej twórczości. Książka od razu po premierze zajęła pierwsze miejsce listopadowego rankingu, co może sugerować, że stanie się jednym z najczęściej znajdowanych prezentów pod choinką. W ubiegłym miesiącu fani wirtuozerii słowa z niesłabnącą chęcią sięgali po „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, który od momentu premiery utrzymywał się na pierwszym miejscu miesięcznych zestawień.

Popularność autorki i wokalistki potwierdza również wirtualna widownia, którą zgromadziło spotkanie z serii #premieraonline. Rozmowę Agnieszki Szkuty z Katarzyną Nosowską obejrzało 87 tysięcy widzów, tym samym czyniąc to e-wydarzenie najpopularniejszą odsłoną serii w listopadzie. Duże zainteresowanie w ubiegłym miesiącu wywołał również Szczepan Twardoch – wywiad online z pisarzem śledziło 64 tysięcy osób, zaś nowe wydanie jego powieści „Król” uplasowało się na 7. miejscu najchętniej kupowanych książek.
Przez cały listopad Empik w ramach cyklu #premieraonline zorganizował 21 spotkań z pisarzami, które obejrzało 810 tysięcy widzów.

Nowości i głośny powrót

Jesienno-zimowa aura zachęciła czytelników do sięgnięcia po różnorodne nowości książkowe – od „Śreżogi”, kontynuacji bestsellerowej sagi o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej, przez klimatyczne połączenie kryminału z powieścią erotyczną Pauliny Świst, „Paprocany”, po motywującą „Twoją wewnętrzną moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach” Agnieszki Maciąg. Popularna pisarka i była modelka również spotkała się z fanami w ramach cyklu #premieraonline – rozmowę na żywo oglądało 60 tysięcy osób.
Na szczyt listy sprzedaży powrócił głośny reportaż „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frédérica Martela, który miał premierę w kwietniu zeszłego roku. Książka opisująca tajemnice hierarchów Kościoła katolickiego była trzecim najchętniej kupowanym tytułem listopada.

Pełne zestawienie TOP 20 książek listopada w Empiku prezentujemy poniżej. Powstało ono na podstawie wyników sprzedaży z salonów oraz zamówień złożonych w sklepie internetowym Empik.com i w aplikacji mobilnej. Obejmuje wszystkie nośniki (książka papierowa, e-book i audiobook).


 
11. Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny Challenge Ekipy opracowanie zbiorowe
12. Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić Dean Burnett
13. Kicia Kocia u dentysty Anita Głowińska
14. Opowieść podręcznej Margaret Atwood
15. Słońce w mroku Stephenie Meyer
16. Rozkoszne. Wegetariańska uczta z polskimi smakami Michał Korkosz
17. Dom z papieru. Escape book Ivan Tapia, Linde Montse
18. Miłość czyni dobrym Katarzyna Bonda
19. Mikołajek Jean-Jacques Sempe, Rene Goscinny
20. Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka Anita Werner, Michał Kołodziejczyk
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się