25. Międzynarodowe Targi Książki oraz Festiwalu Literackim „Svět knihy” w Pradze

25. Międzynarodowe Targi Książki oraz Festiwalu Literackim „Svět knihy” w Pradze

Polska reprezentacja na 25. Międzynarodowych Targach Książki oraz Festiwalu Literackim „Svět knihy” w Pradze

Udostępnij

Od 9 do 12 maja potrwają 25. Międzynarodowe Targi Książki oraz Festiwal Literacki „Svět knihy”. W tym roku gościem honorowym jest Ameryka Łacińska, a tematem przewodnim: „Pamięć i wspomnienia”. Pragę odwiedzi dwoje noblistów: Hertha Müller i Mario Vargas Llosa. Polska ma także swoją reprezentację pisarzy – na zaproszenie Instytutu Książki oraz Instytutu Polskiego w Pradze udział w targach i festiwalu wezmą: Marek Bieńczyk, Bronka Nowicka, Mariusz Surosz oraz Bronisław Wildstein.

Książki tych autorów ukazały się w ostatnim czasie w Republice Czeskiej dzięki wsparciu w ramach obsługiwanego przez Instytut Książki Programu Translatorskiego ©Poland: Marka Bieńczyka „Tworki” (przeł. Michael Alexa), Bronki Nowickiej „Nakarmić kamień” (przeł. Helena Stachova), Bronisława Wildsteina „Czas niedokonany” (przeł. Lucie Szymanowska). Autorzy spotkają się z czeskimi czytelnikami przy okazji ich promocji i wezmą udział w dyskusjach panelowych.

W piątek po południu Bronka Nowicka i Marek Bieńczyk wezmą udział w dyskusji, zaś wieczorem odbędzie się spotkanie autorskie z samą pisarką.

W sobotę odbędą się spotkania z Mariuszem Suroszem, autorem świetnie przyjętych w Republice Czeskiej „Pepików”, i Bronisławem Wildsteinem. Obu autorów będzie też można spotkać na stosiku Instytutu Polskiego w Pradze. Udział polskich autorów w targach zwieńczy dyskusja dwóch wybitnych znawców twórczości Milana Kundery: Marka Bieńczyka i filozofa Alaina Finkielkrauta.

Pełny program polskich prezentacji w 2019 roku:

https://www.polskyinstitut.cz/program/svet-knihy-polsky-program

Oficjalna strona targów i festiwalu w Pradze:

http://sk2019.svetknihy.cz/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się