Polskie autorki na wystawie „The Unpublished Picturebook Showcase” na Targach w Bolonii

Polskie autorki na wystawie „The Unpublished Picturebook Showcase” na Targach w Bolonii

Polskie autorki na wystawie „The Unpublished Picturebook Showcase” na Targach w Bolonii

Udostępnij

Podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii można oglądać wystawę „The Unpublished Picturebook Showcase”. Prezentuje ona książki obrazkowe wybrane do zeszłorocznej edycji projektu. Są wśród nich dwie propozycje polskich autorek – „Mój książę” Dominiki Czerniak-Chojnackiej oraz „Dear Mountain” Ady Augustyniak.

Organizatorzy „The Unpublished Picturebook Showcase” już od 2019 roku zachęcają autorów picturebooków do nadsyłania swoich niepublikowanych dotąd książek, po czym wybierają najlepsze i prezentują je wydawnictwom z całego świata – za pomocą platformy internetowej i wystawy. Prace zakwalifikowane do projektu wybiera składające się z kilkudziesięciu ekspertów międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą m.in. Dorota Harwich z wydawnictwa Format, Jadwiga Jędryas z wydawnictwa Dwie Siostry i Magdalena Kłos-Podsiadło z wydawnictwa Wytwórnia.

W tym roku na wystawie „The Unpublished Picturebook Showcase” odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii można oglądać książki biorące udział w zeszłorocznej edycji projektu. Propozycje książek do tegorocznej edycji „The Unpublished Picturebook Showcase” można zgłaszać do 3 lipca.

Organizatorem „The Unpublished Picturebook Showcase” jest dPictus – międzynarodowa społeczność wydawców i agentów zajmujących się książką obrazkową i zarazem platforma internetowa prezentująca najciekawsze prace.

RP/IK


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się