Biblioteka Miejska, Mississaudza,

Biblioteka Miejska, Mississaudza,

Polskie e-booki w bibliotekach w Mississaudze

Udostępnij

Dzięki współpracy Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Toronto i Biblioteki Miejskiej w Mississaudze, od stycznia tego roku we wszystkich bibliotekach publicznych „największego polskiego miasta w Kanadzie” dostępnych będzie kilkaset e-booków w języku polskim. To pierwszy dostępny tam zbiór książek elektronicznych w językach innych niż angielski i francuski.

Dzięki przeznaczeniu przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto 5000 dolarów kanadyjskich z funduszy polonijnych, mieszkańcy Mississaugi będą mieli po raz pierwszy dostęp do polskojęzycznych e-booków w systemie „Overdrive". Z książek niewątpliwie skorzysta zarówno społeczność polskojęzyczna, jak i osoby zainteresowanie nauką języka polskiego. Będą to pierwsze elektroniczne książki w języku innym niż angielski i francuski, które uzupełnią i wzbogacą bardzo popularny polski księgozbiór drukowany.

Zakupione pozycje to bestsellery i klasyki, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Możliwość skorzystania z polskiej kolekcji i wszystkich usług świadczonych w bibliotekach będzie promowana poprzez Konsulat w ramach funkcjonowania International Language Program w Dufferin & Peel Catholic District School Board.

Projekt jest pilotażowym programem, w ramach którego będzie monitorowane zapotrzebowanie i korzystanie z e-booków w językach niebędących oficjalnymi językami Kanady. Ich obieg będzie śledzony i wykorzystany do rozbudowania wielojęzycznej strategii usług elektronicznych, co może pozwolić bibliotece na rozszerzenie inicjatywy na inne języki w kolejnych latach.

Katalog polskich e-booków dostępnych w ramach zakupionej kolekcji można przeglądać tutaj: https://mississauga.overdrive.com/collection/114153.

System biblioteczny miasta Mississauga jest jednym z największych publicznych systemów bibliotecznych w Kanadzie, w którym  zarejestrowanych jest ponad  492 000 użytkowników. Od 2016 r. pobrano ponad 977,919 e-booków i eAudiobooków. Na kolekcję biblioteczną składa się ponad milion pozycji, dostępnych w 18 oddziałach zlokalizowanych na terenie Mississaugi.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się