„Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe

Polskie fantasy Książką Roku w Rosji

Udostępnij

Najważniejszy rosyjski magazyn poświęcony fantastyce „Mir Fantastiki" przyznał swoje doroczne nagrody literackie. Książką Roku Fantasy został pierwszy tom serii Roberta M. Wegnera „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe”, opublikowany w Rosji przez wydawnictwo AST.

Pisarz zdeklasował rywali, a książka otrzymuje w Rosji znakomite recenzje, w których często porównuje się Wegnera do znanego i bardzo popularnego na tamtym rynku Andrzeja Sapkowskiego. Wydawnictwo AST zakupiło już prawa do kolejnych tomów serii.

„Opowieści z meehańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera to przebogata i wciągająca saga fantasy. Historie z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na egzotyczną opowieść o światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. Wegner z epickim rozmachem kreśli świat Meekhanu, z wirtuozerią opowiada o plemionach, ich wierzeniach, tradycjach i obyczajach, potyczkach i wojnach. W cyklu nie brakuje silnych postaci kobiecych i charyzmatycznych mężczyzn oraz efektownych scen batalistycznych. Robert M. Wegner, jak mało kto, potrafi wzbudzać najwyższe emocje. Prostym językiem mówi o honorze, odwadze, lojalności i miłości, czyli wartościach uniwersalnych, o których chcą czytać wszyscy, niezależnie od szerokości i długości geograficznej.

W Polsce „Opowieści z meekhańskiego pogranicza" publikuje wydawnictwo Powergraph. Dotychczas ukazały się dwa zbiory opowiadań: „Północ-Południe" (2009) i „Wschód-Zachód" (2010) oraz dwie powieści: „Niebo ze stali" (2012) i „Pamięć wszystkich słów" (2015), a w roku 2017 zostanie wydany kolejny tom serii. Książki pisarza otrzymały wiele nagród, m.in. Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla (trzykrotnie), Nagrodę Literacką Jerzego Żuławskiego (dwukrotnie) i inne.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się