"Polsko-czeska wiosna literatury 2018"

"Polsko-czeska wiosna literatury 2018"

Polsko-Czeska Wiosna Literatury 2018 - odsłona druga

Udostępnij

W drugiej części cyklu z okazji 100-lecia niepodległości Polski i Czech zapraszamy na spotkanie poświęcone czeskiemu pisarzowi Josefowi Skvoreckiemu, rozmowę z polskim pisarzem mieszkającym w Czechach Mariuszem Suroszem, projekcję polsko-czeskiego filmu Braciszek Karel, spotkanie z autorką książek dla dzieci Olgą Cerną oraz Wieczór Hrabala i spektakl Pociągi pod specjalnym nadzorem

Polsko-czeska wiosna literatury 2018 to projekt dla miłośników literatury i kultury Polski i Czech, organizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez oba kraje. W programie znalazły się spotkania ze znanymi polskimi i czeskimi twórcami: Olgą Tokarczuk, Dorotą Masłowską, Radką Denemarkovą i Mariuszem Suroszem. Wydarzenia odbywać się będą w Domu Spotkań z Historią.

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski i Czech Mazowiecki Instytut Kultury, wraz z Czeskim Centrum w Warszawie, Instytutem Polskim w Pradze i Biblioteką Václava Havla, organizują dni kultury i literatury polsko-czeskiej w Warszawie i Pradze. Będą one poświęcone twórcom współczesnym oraz wybitnym  osobowościom XX wieku: Václavovi Havlovi, Josefowi Škvoreckiemu, Sławomirowi Mrożkowi i Leszkowi Kołakowskiemu. Cykl będzie okazją do lepszego poznania kraju naszych sąsiadów z południa oraz do spotkania dwóch bliskich i zarazem różnych kultur.

Radka Denemarková, Dorota Masłowska, Mariusz Surosz, Olga Tokarczuk
Jacek Braciak, Katarzyna Herman, Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz, Danuta Stenka

W wydarzeniu wezmą udział znani pisarze z obu krajów: Olga Tokarczuk, Dorota Masłowska, Radka Denemarková, Mariusz Surosz. Fragmenty utworów przeczytają popularni polscy aktorzy: Danuta Stenka, Dorota Landowska, Katarzyna Herman, Andrzej Mastalerz i Jacek Braciak. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, bardzo ciekawą ofertę dla najmłodszych czytelników przygotowały cenione wydawnictwa z Polski i Czech – Wytwórnia, Dwie Siostry i Baobab. Inauguracja programu w dniu 1 marca w Warszawie, w Domu Spotkań z Historią, będzie połączona z wieczorem poświęconym Oldze Havlovej z udziałem Anny Freimanovej z Biblioteki Václava Havla w Pradze. Wydarzenia w Warszawie odbędą się w Domu Spotkań z Historią w dniach od 1 do 18 marca, spotkania w Pradze zaplanowano w maju podczas targów książki. Część warszawska programu zakończy się 24 marca w Teatrze na Woli Wieczorem Bohumila Hrabala, zorganizowanym z okazji 50. rocznicy spotkania autorskiego pisarza w Polsce.

Program

17-18 i 24 marca, Warszawa | Bohaterami spotkań będą: J. Skvorecki, M. Surosz, K. Kryl, O. Cerna, Z. Sverak, M. Saska oraz Bohumil Hrabal

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa

Wstęp Wolny


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się