Polsko-Czeska Wiosna Literatury trwa w sieci

Polsko-Czeska Wiosna Literatury trwa w sieci

Polsko-Czeska Wiosna Literatury trwa w sieci

Udostępnij

Tegoroczna edycja festiwalu Polsko-Czeska Wiosna Literatury z oczywistych przyczyn nie może odbywać się z udziałem publiczności. Mamy nadzieję, że wróci w jesiennej odsłonie i nadrobimy zaległości, przeczytamy książki, spotkamy się z pisarzami, tłumaczami, publicystami, zbierzemy autografy, zachwycimy się słowem, stylem i tematem. Ale już teraz nie chcemy obchodzić się smakiem (nawet tym najlepszym, literackim), nie tracimy czytelniczego rezonu - trwamy w sieci i zapraszamy do lektury.

Program zakrojony był na szeroką skalę - trzy miesiące literackich spotkań z wybitnymi polskimi i czeskimi pisarzami, tłumaczami, publicystami, aktorami. Wiele ciekawych nowości wydawniczych, ukazujących się na rynkach polskim i czeskim. Tegoroczną edycję Polsko-Czeskiej Wiosny Literatury zaburzył lockdown. Zaburzył, ale nie odwołał. Mazowiecki Instytut Kultury już czyni starania, aby festiwalowe spotkania mogły odbyć się na jesieni.
A tymczasem Polsko-Czeska Wiosna Literatury trwa on-line. Co czwartek na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury pojawiają się eseje poświęcone festiwalowym książkom, rozmowy z pisarzami i tłumaczami. Fragmenty książek prezentują autorzy i znani aktorzy.
Zatem serdecznie zapraszamy, aby - jak Hans Castorp - zapaść się w leżaku na balkonie lub - jak grupa florentyńczyków z Dekameronu - uciec za miasto i oddając się lekturze esejów o festiwalowych książkach, zakrzyknąć - niczym Faust - "Trwaj wiosno, jesteś taka piękna!".

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się