Powstał Gdański Fundusz Wydawniczy

Powstał Gdański Fundusz Wydawniczy

Powstał Gdański Fundusz Wydawniczy

Udostępnij

Władze Gdańska uruchamiają specjalny program wsparcia lokalnych księgarń i wydawnictw znajdujących się w kryzysie w związku z epidemią koronawirusa. W ramach Gdańskiego Funduszu Wydawniczego o puli 400 tys. zł zakupione zostaną książki o mieście i Pomorzu.

„Wiele osób związanych z rynkiem książki znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Autorzy i wydawcy częściowo przenieśli się do internetu. W trosce o tę branżę ustanowiliśmy Gdański Fundusz Wydawniczy, adresowany do gdańskich księgarń i wydawnictw. Będzie miał na celu zakup wartościowych książek poświęconych Gdańskowi i regionowi Pomorza, z zakresu literatury pięknej, w tym książek dla dzieci i młodzieży, poezji, reportażu oraz nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictw muzycznych” - powiedział w piątek na wirtualnej konferencji prasowej zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz.

Zakupione wydawnictwa przeznaczone zostaną m.in. na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez miasto Gdańsk oraz na wyposażenie bibliotek.

Na program Gdański Fundusz Wydawniczy miasto przeznaczy 400 tysięcy złotych.

Wnioski o udział w Gdańskim Funduszu Wydawniczym można składać m.in. drogą elektroniczną na adres: bpk@gdansk.gda.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 27 kwietnia do 29 maja. Podstawowym kryterium akceptacji wniosku będzie związek z Gdańskiem, jako miejscem prowadzenia działalności i odprowadzania podatków.

[źródło: PAP, Robert Pietrzak]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się