Powstała Fundacja Muzeum Komiksu

Powstała Fundacja Muzeum Komiksu

Powstała Fundacja Muzeum Komiksu

Udostępnij

W Krakowie powołano do życia Fundację Muzeum Komiksu. Jej długoterminowym celem jest utworzenie instytucji dokumentującej, archiwizującej i edukującej w obszarze sztuki komiksowej.

Otwarcie siedziby fundacji planowane jest latem. Będą się w niej odbywać spotkania autorskie, wystawy i konferencje naukowe.

Fundacja planuje uruchomienie własnej linii wydawniczej poświęconej historii komiksu. „Muzeum Komiksu chce wspierać młodych naukowców poprzez udostępnianie im swoich zbiorów komiksowych i przestrzeni do badań. Zapraszamy doktorantów i magistrantów, a także zachęcamy do odbywania u nas praktyk studenckich” – czytamy w informacji.

Fundacja Muzeum Komiksu mieści się w Krakowie, przy ul. Józefa Sarego 7. Prezesem zarządu jest Tomasz Trzaskalik (wiceprezes Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego), a wiceprezesami Wojciech Jama i Artur Wabik.

[źródło: rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się