Nowa bezpłatna bajka onkologiczna dla dzieci i opiekunów

Nowa bezpłatna bajka onkologiczna dla dzieci i opiekunów

Powstała nowa bajka terapeutyczna dla dzieci z chorobami nowotworowymi

Udostępnij

W ramach obchodów Miesiąca Świadomości Nowotworów u Dzieci z dumą przedstawiam nową bajkę terapeutyczną, którą Fundacja Zaczytani.org stworzyła dla dzieci w wieku 4-7 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Bajka jest dostępna w wersji elektronicznej całkowicie bezpłatnie dla wszystkich dzieci z chorobami nowotworowymi oraz ich  opiekunów. Nagraliśmy też Zaczytane Słuchowisko – dla tych, którzy nie mają siły na czytanie.

Bajka trafi do wszystkich ośrodków onkologii dziecięcej w Polsce – wydrukowaliśmy aż 1000 bezpłatnych egzemplarzy, a dodatkowo kartki z kodem QR, dzięki którym opiekunowie będą mogli pobierać bajkę do czytania i słuchania.
 
Bajka uzyskała pozytywną opinię Warszawskiego Centrum Psychoonkologii.
 
Ambasadorką bajki jest aktorka Kamila Kamińska, która nagrała wstęp do audiobooka.

W Polsce wśród dzieci i młodzieży co roku odnotowuje się 1100–1200 nowych zachorowań na nowotwór. Choć jest to rzadka choroba, nadal stanowi drugą co do częstości przyczynę zgonów. Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci, dlatego właśnie teraz ma premierę nowa bajka terapeutyczna dla małych pacjentów chorych onkologicznie: „Myszka Marcelina” autorstwa Justyny Piecyk.

Bajka terapeutyczna

„Myszka Marcelina” to bajka terapeutyczna przeznaczona dla dzieci w wieku 4-7 lat chorujących onkologicznie oraz ich rodziców i opiekunów. Powstała po to, aby wspierać pacjentów i rodziny w trudnym czasie choroby. Bajkoterapia prowadzona na bazie książki ma na celu odwrażliwianie okoliczności związanych z chorobą nowotworową oraz wsparcie w przepracowywaniu emocji pojawiających się w okresie leczenia.

Oprócz treści bajki w publikacji znajdują się treści merytoryczne przeznaczone dla rodziców i opiekunów, które ułatwiają pracę z bajką.

Fundacja Zaczytani.org posługuje się metodą bajkoterapii, która pozwala na głębsze zrozumienie czytanych opowieści, a także lepsze przyswajanie treści edukacyjnych, rozumienie emocji i budowanie relacji między czytającym a dzieckiem. W publikacji znajdują się informacje dotyczące narzędzia bajkoterapii, a także scenariusz bajkoterapii do przeprowadzenia na bazie bajki „Myszka Marcelina” w relacji opiekun – dziecko.

Autorką bajki jest Justyna Piecyk, która ma już w swoim dorobku „Bajki Uzdrawiajki” – serię bajek terapeutycznych dla dzieci chorych onkologicznie. Autorem ilustracji do bajki jest Adam Fatyga.

Wsparcie dla dzieci i opiekunów w szpitalach

Bajka „Myszka Marcelina” uzyskała pozytywną opinię Warszawskiego Centrum Psychoonkologii.

– Bajka ta może pomóc dzieciom chorym onkologicznie zyskać nie tylko wiedzę na temat leczenia, ale przede wszystkim ułatwić bezpieczne doświadczanie i nazwanie wielu trudnych emocji, które pojawiają się w trakcie procesu choroby i leczenia – mówi Marta Rusek, psychoonkolożka, psychoterapeutka, specjalistka psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, wiceprezeska oraz współzałożycielka Warszawskiego Centrum Psychoonkologii.

W ramach wspólnej akcji społecznej Fundacja Zaczytani.org oraz firma Amazon przekażą bajkę terapeutyczną do wszystkich ośrodków onkologii dziecięcej w Polsce. Do sześciu ośrodków trafi też łącznie 500 prezentów dla małych pacjentów przygotowywanych przez pracowników Amazon w ramach kampanii Amazon Goes Gold prowadzonej corocznie na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Do bajki terapeutycznej pracownicy Amazon wspólnie nagrali też Zaczytane Słuchowisko – bajkę w formie audiobooka dla dzieci i opiekunów, którzy na razie nie mają sił na czytanie. Wstęp do bajki nagrała aktorka Kamila Kamińska – ambasadorka Fundacji Zaczytani.org.

Zarówno bajka, jak i audiobook są dostępne w formie elektronicznej – można je bezpłatnie pobrać ze strony www.bajki.zaczytani.org.

 

Kontakt dla mediów:

Marta Tittenbrun, Fundacja Zaczytani.org
m.tittenbrun@zaczytani.org
tel. 784 991 323


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się