Wydawnictwo Dziwny Pomysł

Wydawnictwo Dziwny Pomysł

Powstało nowe wydawnictwo: Dziwny Pomysł

Udostępnij

Dziwny Pomysł – to nazwa nowego projektu wydawniczego z Gdańska. Choć wydawnictwa niszowe i niezależne kojarzą się zwykle z literaturą przeznaczoną dla wąskiej grupy odbiorców, Dziwny Pomysł chce dotrzeć z ofertą do szerokiego grona czytelników, a zwłaszcza do dzieci i młodzieży.

Kilka słów o pomyśle

Dziwny Pomysł zrodził się w 2017 r. w głowie Joanny Barbary Bernat – tłumaczki języka norweskiego, która postanowiła przenieść na polski rynek wydawniczy swoje doświadczenia zdobyte w ciągu 10 lat pracy w norweskim wydawnictwie Vigmostad Bjørke. Jej celem jest udostępnienie polskiemu czytelnikowi książek – głównie skandynawskich i anglojęzycznych – które łączą w sobie trzy elementy: opierają się na zaskakującym pomyśle, poruszają trudne tematy i dostarczają pozytywnych emocji. Czytelnicy podczas lektury mają się dobrze bawić, a później ciepło wspominać książkowych bohaterów i ich przygody.

Oferta – dla kogo i o czym?

Plan wydawniczy przewiduje publikowanie kilku tytułów rocznie. W 2018 r. do księgarń trafią m.in. norweskie kryminały dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także książka amerykańskich autorów – Alexa Falcone'a i Ezry Foxa – pt. "Czas mumii, czyli serce w bandażach" (oryg.: Unwrap My Heart: or It's Time For Mummies), będąca parodią romansów paranormalnych dla młodzieży.

W kolejnych latach oferta zostanie rozszerzona o oryginalne publikacje dla dzieci, zwłaszcza tłumaczone z tzw. małych języków, oraz książki i komiksy poruszające tematy trudne i ważne dla współczesnych nastolatków, takie jak LGBTQ, prześladowanie w szkole czy wykluczenie.

Ale Dziwny Pomysł to nie tylko literatura dla dzieci i młodzieży. Również dorośli czytelnicy znajdą w nim wartościowe pozycje z obszarów fantastyki i non fiction.

Gwarancja jakości

Joanna B. Bernat prowadzi Dziwny Pomysł samodzielnie, opierając się na swojej praktyce wydawniczej zdobytej m.in. w działach produkcji i marketingu. Aby zapewnić jak najwyższą jakość planowanych publikacji, w pracy wspierają ją doświadczeni podwykonawcy: graficy, DTP-owcy, redaktorzy, korektorzy. Dzięki temu Dziwny Pomysł może okazać się naprawdę dobrym pomysłem!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się