Poznaliśmy laureatów Nagrody Gaudeamus 2023

Poznaliśmy laureatów Nagrody Gaudeamus 2023

Poznaliśmy laureatów Nagrody Gaudeamus 2023

Udostępnij

Podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie ogłoszono wyniki Konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus. Konkurs ma na celu promowanie i wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych, które wydają polskie książki naukowe i dydaktyczne.

Konkurs jest organizowany corocznie przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych we współpracy z Targami w Krakowie.

Lista tegorocznych nagrodzonych:

Główna Nagroda Gaudeamus 2023:

  • Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego za publikację Błażeja Ciarkowskiego „Słowo architekta. Opowieści o architekturze Polski Ludowej”. 

Nagroda Targów w Krakowie: 

  • Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego za „Atomy. Od filozoficznej idei do fizycznej realności” Jana Grzegorza Małeckiego

Wyróżnienia:

  • Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego za publikację Krzysztofa Mordyńskiego „Godło Uniwersytetu Warszawskiego. Dzieje symbolu na pieczęciach uczelni ze zbiorów Muzeum UW” oraz Jagody Wierzejskiej „Była wschodnia Galicja w Polsce, Polska w byłej wschodniej Galicji. Obraz (wielo)narodowej prowincji w międzywojennej literaturze polskiej”
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego za „Leksykon oprawoznawczy” Elżbiety Pokorzyńskiej, Małgorzaty Pronobis-Brzezińskiej i Arkadiusza Wagnera 
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego za publikację „Czas Jerzego Limona. Księga pamiątkowa ku czci twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego” pod red. Agnieszki Żukowskiej i Jacka Kopcińskiego
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego za publikację Magdaleny Komorowskiej „Piotrkowczykowie. Z dziejów drukarstwa krakowskiego przełomu XVI i XVII wieku” 
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego za publikację Agnieszki Adamowicz-Pośpiech „Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej” 
  • Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za publikację Bohdana Głębockiego „Wszędzie i zawsze… Żydzi. Obraz społeczności żydowskiej w prasie i publicystyce obozu narodowego w Polsce w latach 1930–1939” 
  • Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku za publikację ks. Wiesława Przyczyny, Katarzyny Czarneckiej i ks. Marka Ławreszuku „Słownik polskiej terminologii prawosławnej”  
  • Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego za publikację pod red. nauk. Brygidy Pawłowskiej-Jądrzyk i Izabeli Tomczyk-Jarzyny „Nóż w wodzie. Non stop. W 60. rocznicę debiutu Romana Polańskiego” oraz publikację w wersji elektronicznej Jana Zielińskiego „Magiczne Oświecenie”

Na tegoroczny konkurs 21 wydawnictw nadesłało 71 monografii i 4 e-booki, które ukazały się w latach 2022–2023. Jury nagrody zebrało się o obradowało 17 października 2023 roku w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

źródło: rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się