Poznaliśmy program XII edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu

Poznaliśmy program XII edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu

Poznaliśmy program XII edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu

Udostępnij

W dniach 24-26 marca odbędzie się XII edycja Krakowskiego Festiwalu Komiksu. W programie spotkania i warsztaty, także dla dzieci, spacery tematyczne, giełda i wystawy z udziałem twórców, m.in.: Rafałem Skarżyckim, Julianem Jelińskim (kanał YT Brody z Kosmosu), Sztywnym Patykiem, Virą Kordobą czy Zanzimem.

Krakowski Festiwalu Komiksu to największa w Polsce południowej impreza skierowana do wszystkich miłośników historii obrazkowych. W programie przewidziane są spotkania z twórcami z kraju i ze świata, m.in. Paulem Gravettem, Ruslaną Koropetską, Virą Kordobą, Ludmiłą Samuś, Piotrem Nowackim, Unką Odyą, Rafałem Skarżyckim, Katarzyną Witerscheim, Jarosławem Wojtasińskim czy Zanzimem. Nie zabraknie paneli dyskusyjnych z udziałem artystów na temat sytuacji komiksu w Ukrainie, polskich komiksów autobiograficznych, kultowych serii z PRL-u. Twórcy porozmawiają o tym jak wydawać komiksy niezależne oraz jak tworzyć webkomiksy. Festiwal będzie również obfitować w wiele interesujących wystąpień, w tym wykład Pawła Dybały o pracy tłumacza mang czy opowieść Juliana Jelińskiego, prowadzącego popularny kanał na YouTube Brody z Kosmosu, o fenomenie Supergirl i aktualnym uniwersum kinowym DC. Rafał Olejko opowie, jak rozpocząć przygodę z profesjonalną fotografią figurkową, a recenzent, tłumacz i youtuber publikujący pod pseudonimem Sztywny Patyk podzieli się wiedzą o wpływie komiksów na stylistykę filmową.

W programie festiwalu znalazło się również miejsce na wernisaże czterech wystaw, w tym pokazu z okazji 20-lecia komiksu Tymek i Mistrz oraz wystawy retrospektywnej podsumowującej 10-lecie pracy twórczej Anny Krztoń. Na uczestników czeka także szereg warsztatów komiksowych oraz warsztaty cosplay, a także tematyczne spacery oraz giełda pełna rysunkowych albumów, zeszytów, plakatów, pocztówek i gadżetów. Festiwal odwiedzą także cosplayerzy – organizatorzy zachęcają do uczestniczenia w tym wydarzeniu we własnym przebraniu. Zwieńczeniem kostiumowych atrakcji będzie pokaz cosplay.  

Krakowski Festiwal Komiksu można śledzić na Facebooku, gdzie odkrywane są szczegóły kolejnych wydarzeń.

***

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Fundacja Muzeum Komiksu, Pałac Potockich oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Krakowianek organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Wszystkie festiwalowe atrakcje są darmowe, wstęp wolny.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się