Prawa do "Heks" Szpili sprzedane do USA!

Prawa do "Heks" Szpili sprzedane do USA!

Prawa do "Heks" Szpili sprzedane do USA!

Udostępnij

Wydawnictwo Pantheon, imprint grupy Knopf/Doubleday, wchodzącej w skład Penguin Random House US, nabyło prawa do powieści „Heksy” Agnieszki Szpili. Za sprzedaż praw odpowiada Piotr Wawrzeńczyk z Agencji Literackiej Book/lab.

Sprzedaż odbyła się w rekordowo szybkim tempie tuż po targach książki we Frankfurcie. Sprzedaż praw na rynek północnoamerykański odbyła się wspólnie z Szilvią Molnar oraz Christopherem Combemale’em z czołowej nowojorskiej agencji Sterling Lord Literistic, z którą Book/lab regularnie współpracuje. Trwają zaawansowane rozmowy na pozostałych kluczowych rynkach, a producenci z Hollywood wysyłają pierwsze zgłoszenia w sprawie adaptacji filmowo-telewizyjnej.

„Heksy”, za którą Agnieszka Szpila otrzymała nominację do Nagrody Literackie NIKE, niezmiennie dobrze sprzedają się w Polsce.

Autorka kontynuuje wieloletnią współpracę z Wydawnictwem W.A.B., z którym podpisała umowę na kolejną powieść oraz zbiór opowiadań.

Opinie o książce:

Naomi Gibbs, Wydawnictwo Pantheon, imprint grupy Knopf/Doubleday wchodzącej w skład Penguin Random House:

To tak rzadkie – zbyt rzadkie! – otrzymać powieść, która wydaje się całkowicie niezwykła, zaciekła w wizjach i stanowiąca oszałamiający i ważny wkład zarówno w międzynarodowy dyskurs, jak i toczącą się pilną globalną debatę. Od samego początku, po przeczytaniu propozycji wydawniczej, mieliśmy w Pantheonie wrażenie, że to może być właśnie to. Byliśmy zachwyceni, że książka spełniła pokładane w jej nadzieje. Olga Tokarczuk powiedziała, że „Heksy” to książka-torpeda. Nie mogę się doczekać pełnej erupcji jej mocy, by wstrząsnąć światem.

Agnieszka TOTA Szpila:

Pisząc „Heksy” wiedziałam, że „grzybnia” z lasu, w którym rozgrywa się akcja powieści - Biskupiego Księstwa Nyskiego, w którym urządzano polowania na czarownice i przeprowadzano liczne procesy - rozprowadzi tę herstorię po całym świecie. Moim zadaniem, z jednej strony, jest przypominać - przywoływać epigenetyczną traumę kobiet, po to, by patriarchat kapcaniał i wiądł, by już nigdy nie zaznał erekcji, z drugiej zaś - przeprogramowywać mózgi czytelników na odczuwanie zupełnie nowej, bo ekoseksualnej przyjemności. RYPANIE MARTWIAKÓW i KRZESANIE WULWY to mój wkład w rozmontowywanie tego opresyjnego systemu. I w kształtowanie nowego gatunku powieści - POST PORN NOVEL - w czym wspaniale pomaga mi W.A.B, wydawnictwo, które jako jedyne w Polsce nie boi się realizować moich wizji.

Piotr Wawrzeńczyk, agent w Agencji Literackiej Book/lab:

Jak tylko nawiązaliśmy współpracę z Agnieszką TOTĄ Szpilą, spodziewałem się, że, ze względu na wyjątkowy potencjał intertekstualny „Heksów” oraz obecne trendy na rynku, będzie to szalenie ekscytujące wyzwanie w skali globalnej. Model współpracy, który przyjęliśmy, od początku wyznaczał nam cele wykraczające poza tradycyjne ramy branży wydawniczej. Razem z Agnieszką Szpilą możemy wspólnie realizować rozwiązania o pionierskim w skali Polski charakterze, na które wielu autorów nie może liczyć, ponieważ nie posiadają wsparcia profesjonalnych ekspertów z międzynarodowym zapleczem. Cytując za Szpilą, „wyprowadziliśmy ją z zaborów” i coś w tym jest, ponieważ wciąż wiele jest do nadrobienia jeśli idzie o reprezentowanie autorów i autorek w Polsce. Zagraniczni recenzenci zestawiają „Heksy” z „Wegetarianką” Hang Kang, „Lapvona” Ottessy Moshfegh czy „Nocną Suką” Rachel Yoder. Jestem przekonany, że sprzedaż „Heksów” do czołowego wydawnictwa anglojęzycznego to dopiero początek wielkiej przygody, w której mamy z całym zespołem Book/labu satysfakcję uczestniczyć.

Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna Wydawnictwa W.A.B.:

"Heksy" Agnieszki Szpili to powieść, którą zachwyca się świat i nic w tym dziwnego - jej pisarstwo niesie w sobie radykalne przesłanie, a jednocześnie stoi za nim wielki talent literacki. To nowy wyrazisty głos z Polski, którego inni naprawdę chcą słuchać.

Christopher Combemale, agent w Sterling Lord Literistic:

„Heksy” Agnieszki TOTY Szpili wstrząsnęły moim pierwszym oddechem, ciałem i duszą, jakby rozdarły moją świadomość na dwie części: „przed” i „po” Szpili. Nic dziwnego, że ta książka porusza wyobraźnię redaktorów na całym świecie. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, które wymyka się wszelkim kategoryzacjom. Bardzo się cieszę, że redaktorzy w USA podzielili to zdanie, i to w takim tempie.

Maciej Marcisz, dyrektor promocji Wydawnictwa W.A.B.:

Agnieszka Szpila to niezwykła, charyzmatyczna, unikalna pisarka. Jak się okazuje – nie tylko na polską, ale i światową skalę. Towarzyszenie autorce w jej twórczym rozwoju to dla nas źródło codziennej radości i dumy.
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się