Premiera antologii wierszy Wisławy Szymborskiej w Lizbonie

Premiera antologii wierszy Wisławy Szymborskiej w Lizbonie

Premiera antologii wierszy Wisławy Szymborskiej w Lizbonie

Udostępnij

W księgarni Almedina, w centrum Lizbony, zaprezentowano w sobotę wieczorem nową antologię wierszy Wisławy Szymborskiej pt. „Niepojęty Przypadek” (Um Inconcebivel Acaso). Wydany po polsku i portugalsku tom poezji zawiera wybór 26 autobiograficznych wierszy poetki.

128-stronicowa antologia, którą opublikowało wydawnictwo Edicoes do Saguao, została przetłumaczona przez Teresę Fernandes Swiatkiewicz.

Wiersze wydane w „Niepojętym Przypadku” zostały podzielone na trzy rozdziały. Pierwszy, zatytułowany „Jestem”, podejmuje temat dzieciństwa oraz młodości laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku.

Z kolei drugi rozdział, noszący tytuł „Znaki szczególne”, to próba wyjaśnienia wpływu wojny na życie osobiste i literackie polskiej pisarki w dorosłym wieku.

Trzeci rozdział antologii porusza natomiast tematykę kontrastów cechujących charakter oraz poezję Szymborskiej w końcowej fazie jej życia. Część ta została zatytułowana „Mnie to wystarcza do szczęścia i do nieszczęścia”.

Twórczość zmarłej w 2012 roku Wisławy Szymborskiej jest obok dorobku Ryszarda Kapuścińskiego jedną z najpopularniejszych wśród dzieł polskich pisarzy na portugalskim rynku wydawniczym.

źródło: PAP, Marcin Zatyka

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się