Rynek ksiązki
Niespokojni, Linn Ulmann,

Niespokojni, Linn Ulmann,

Premiera książki o rodzinie Ingmara Bergmana

Udostępnij

14 lipca przypada setna rocznica urodzin Ingmara Bergmana. We wrześniu nakładem W.A.B. ukaże się autobiograficzna powieść córki wielkiego szwedzkiego reżysera
i Liv Ullmann!

Niespokojni
Linn Ulmann
Przekład: Iwona Zimnicka
Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 5 września 2018

Linn Ullmann planowała napisanie książki wspólnie z ojcem, Ingmarem Bergmanem. Wiosną 2007 roku nagrała rozmowy z reżyserem, ale jego postępująca choroba, a wreszcie śmierć uniemożliwiła dokończenie projektu. Ullmann potrzebowała czasu, żeby wrócić do pomysłu na książkę o swojej rodzinie.
W jej autobiograficznej powieści czytelnik przeczyta o trudnej miłości córki do ojca i równie trudnej, choć innej, miłości do matki, o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu rodziców – każdego z osobna, o potrzebie uwolnienia się od stygmatu córki gwiazd kina i zyskania niezależnej tożsamości. Autorka przytacza anegdoty i rodzinne historie, łącząc je z ciągle przeżywaną ostatnią wiosną życia Bergmana, kreśli portrety obojga artystów, widzianych oczami dziecka, a potem – opisuje ich z perspektywy własnych doświadczeń życiowych dorosłej kobiety.

Opinie o książce:
    
Przekraczająca granice gatunku powieść Linn Ullmann opisuje doświadczenie dorastania jako dziecko dwójki największych skandynawskich artystów. To książka piękna, zabawna i wyjątkowo dobrze napisana. – „Vårt Land”

Ullmann porusza bolesny i delikatny temat z wielką precyzją. Język i rytm tej książki są tak wspaniałe, że będziesz chciał zanurzyć się w niej na długo. – Karin Haugen, „Kalssekampen”


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się