Premiera online: autorzy światowych bestsellerów, podróże bliskie i dalekie oraz memy

Premiera online: autorzy światowych bestsellerów, podróże bliskie i dalekie oraz memy

Premiera online: autorzy światowych bestsellerów, podróże bliskie i dalekie oraz memy

Udostępnij

W najbliższym tygodniu w studiu Empiku zagości Jeff Kinney – autor bestsellerowej serii młodzieżowej „Dziennik cwaniaczka”. Polscy czytelnicy będą mieli także szansę zadać pytania Andrew Childowi, bratu Lee Childa i współautorowi „Strażnika”, który podjął się kontynuacji kultowej serii o Jacku Reacherze.

Dla spragnionych podróżniczych historii ciekawą propozycją będą spotkania z Katarzyną Węgrzyn, autorką „Gdzie w Polsce na weekend” oraz Januszem Leonem Wiśniewskim i Eweliną Wojdyło, którzy wrażeniami z wizyty w Nowej Zelandii podzielili się w książce „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna”. Ponadto bohaterką jednego ze spotkań będzie Marta Frej, która dla fanów swoich grafik przygotowała album z autorskimi, błyskotliwymi memami.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
 

Jeff Kinney – poniedziałek, 12 kwietnia, godz. 18:00

Polscy fani bestsellerowej serii młodzieżowej „Dziennik cwaniaczka” będą mieli szansę zadać pytania Jeffowi Kinney'owi, twórcy postaci George’a Heffleya i jego zwariowanych przygód. Pisarz połączy się ze studiem Empiku z okazji premiery najnowszej części perypetii tytułowego bohatera – „Dziennik cwaniaczka. Zupełne dno” (Nasza Księgarnia). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczenie konsekutywne zapewni Ania Rosiak. 

 
Rodzina Heffleyów wyrusza na wakacje w starym wozie kempingowym wujka Gary’ego. Brzmi jak przygoda! Rodzina Grega zamierza spędzić to lato w prawdziwej, najprawdziwszej głuszy. Tylko że w głuszy na ogół grasują jej niezbyt gościnni mieszkańcy – namolne niedźwiedzie, żarłoczne kleszcze i najgorsze z nich wszystkich – skunksy. Czy urlop na łonie natury, który był szczytem marzeń całej rodziny, okaże się zupełnym dnem?
 
 

Katarzyna Węgrzyn – wtorek, 13 kwietnia, godz. 18:00

Katarzyna Węgrzyn chciałaby zarazić czytelników  podróżowaniem po Polsce i poznawaniem jej zakątków – równie pięknych i zaskakujących, jak cuda natury i architektury, które jeździmy podziwiać do innych krajów. Stąd pomysł na książkę „Gdzie w Polsce na weekend” (Wydawnictwo Znak). Autorka opowie o niej podczas spotkania autorskiego online, które poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Książka „Gdzie w Polsce na weekend” to przegląd atrakcji turystycznych w każdym województwie w Polsce. Dzięki poglądowym mapom warte odwiedzenia miejsca są tak pogrupowane i opracowane, by przypadkiem nie przegapić leżących koło siebie punktów. Informacje o tym, gdzie można przyjechać z psem albo które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym, pozwolą idealnie dopasować cel podróży do oczekiwań oraz oszczędzić rozczarowań i frustracji. Nawet jeśli pomysł, aby ruszyć na weekend w drugą część Polski, zrodzi się dopiero w piątek rano, ta książka pozwoli podróżnikom odpowiednio zaplanować wyjazd. I na pewno nie pozwoli się nudzić.
 

Andrew Child – środa, 14 kwietnia, godz. 18:00

Na początku 2020 roku literacki świat zelektryzowała informacja, że Lee Child planuje przekazać bestsellerową serię o Jacku Reacherze swojemu młodszemu bratu, Andrew. Zanim jednak losy byłego majora Żandarmerii Wojskowej całkowicie trafią w ręce nowego autora, twórcy planują napisać wspólnie kilka powieści. Na regały księgarni właśnie trafia pierwsze dzieło dwóch braci – „Strażnik” (Wydawnictwo Albatros). Z tej okazji odbędzie się spotkanie z Andrew Childem, który od teraz będzie kierował losami Reachera. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Borowiecka, a tłumaczenie konsekutywne zapewni Taida Meredith. 

Jack Reacher właśnie rozwiązał palący problem – jak powiesić nad barem właściciela pubu, żeby za bardzo nie uszkodzić sufitu? – i nic go już nie trzyma w Nashville. Kiedy więc trafia się podwózka, chętnie z niej korzysta. W sennej mieścinie 120 km od stolicy Tennessee raczej nie ma nic ciekawego, więc pobyt w okolicy skończyłby się pewnie na kawie. Gdyby tylko Reacher nie stał się świadkiem próby porwania. Czterech na jednego. Wprawdzie radził już sobie z większą liczbą przeciwników, ale Rusty Rutherford nie, bo jest specjalistą od informatyki, a nie od walki wręcz. I wyraźnie potrzebuje pomocy. Mieszkańcy miasta mają Rusty’emu za złe, że dopuścił do cyberataku, z powodu którego całe hrabstwo jest sparaliżowane. Ale to nie oni stoją za atakami na niego. Ci, którzy chcą go dopaść, są bezwzględnymi profesjonalistami.
 
 

Marta Frej – czwartek, 15 kwietnia, godz. 18:00

Siebie i swoje poglądy można wyrażać na wiele sposobów. Marta Frej, polska malarka, ilustratorka i animatorka kultury, opisuje dzisiejszą rzeczywistość i swój stosunek do niej za pomocą memów. W obrazach z błyskotliwymi, celnymi podpisami porusza wiele trudnych tematów dotyczących m.in. praw kobiet, feminizmu, nietolerancji wobec mniejszości seksualnych czy wykluczenia. Jej profil na Facebooku obserwuje ponad 200 tysięcy osób, a memy z prawdziwymi do bólu hasłami zna pewnie cała Polska.
Z okazji premiery zbioru autorskich grafik Marty Frej, „120 twarzy Marty Frej” (Wydawnictwo RM), ilustratorka pojawi się w studiu Empiku i odpowie na pytania internautów. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
 
 

Janusz Leon Wiśniewski i Ewelina Wojdyło – piątek, 16 kwietnia, godz. 18:00

Nowa Zelandia – jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom państw świata. Premierką została tu kobieta po trzydziestce, tutaj kręcono Hobbita, tylko tu mieszka ptak kiwi, a na jednego człowieka przypada sześć owiec. Para podróżników – zakochani w sobie sceptyczny naukowiec (doktor habilitowany chemii), a przy tym poczytny pisarz, i humanistka chłonąca świat wszystkimi zmysłami, pasjonatka życia. Gdy ona opowiada o zapierających dech w piersiach odcieniach krajobrazu, jego fascynuje skład chemiczny basenów błotnych. O swojej fascynującej podróży podczas spotkania online opowiedzą Janusz Leon Wiśniewski i Ewelina Wojdyło, autorzy książki „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna” (Wydawnictwo Wielka Litera). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Książka „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna” wypełniona jest maoryskimi legendami oraz opowieściami o przyrodzie i kulturze, o tradycyjnym maoryskim tańcu haka i tatuażach mako, o rybach lucjanach oraz o najpiękniejszych szczytach gór, które kąpią się w chmurach. To książka o korzystaniu z życia pełną piersią. O doznawaniu i smakowaniu. O parzeniu sobie stóp gorącą ziemią, ogłuszającym huku wodospadu i niespotykanych nigdzie indziej odcieniach błękitu i zieleni. O nieznajomych dzielących się swoimi fascynującymi życiorysami i tubylcach zachwalających lokalne atrakcje. O łapaniu chwili. Tym cenniejszej, kiedy ma się u boku ukochaną osobę. I o matematyce związku: szczęściu, które się mnoży, i kłopotach, które się dzieli.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się