"Wiersze lodu i ognia", Marek Kaczkowski

"Wiersze lodu i ognia", Marek Kaczkowski

Premiera zwiastuna "Wierszy lodu i ognia" oraz piosenki promującej tomik

Udostępnij

Prezentujemy zwiastun "Wierszy lody i ognia" Marka Kaczkowskiego - tomiku wierszy inspirowanych sagą George'a R.R. Martina i jej filmową adaptacją:

zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Ea7CMw6uMgQ

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała też piosenka "Dziewczynka", której za kanwę posłużył jeden z liryków z tomiku. Autorką muzyki i wykonania jest Justyna Panfilewicz - polska wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, wielokrotna zwyciężczyni konkursów poezji śpiewanej, laureatka Nagrody im. Anny Jantar, za zwycięstwo w SuperDebiutach podczas 52. KFPP w Opolu

Piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=xkeJuvpZjpE

Oba pliki (zwiastun oraz clip do piosenki) są dostępne do pobrania tutaj:

___

Tomik „Wiersze Lodu i Ognia” został napisany w hołdzie dla jednej z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy. Liryki autorstwa Marka Kaczkowskiego powstały pod wpływem inspiracji popularną sagą George’a R.R. Martina i jej serialową ekranizacją. Oficjalna premiera tomiku była wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki. To poezja utrzymana w duchu twórczości Jacka Kaczmarskiego – mówi autor wierszy – dzielę się swoimi odczuciami, emocjami i przemyśleniami dotyczącymi bohaterów Martina. Debiutujący poeta dodaje, iż liczy, że fani powieściowej sagi i serialu odnajdą w jego wierszach także zapis swoich refleksji i emocji.

W wierszach autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie o fenomen popularności sagi Martina i serialu nakręconego na jej podstawie, a także pokazać, dlaczego według niego twórca „Gry o tron” staje się Tolkienem naszych czasów. Kaczkowski wierszem próbuje opowiedzieć o uniwersalnych treściach, jakie znajduje w prozie Martina, a które wydają się być odzwierciedleniem kondycji współczesnego człowieka, jego lęków, pragnień i niepokojów.

Kilka słów o autorze:

 

Marek Kaczkowski – przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Tata Asi i Niny. Twórca Centrum Edukacji Filmowej i ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Lekcje w kinie” oraz „EduMagica”. Tomikiem „Wiersze Lodu i Ognia” debiutuje jako poeta.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się