Program organizowany przez Silbersalz Institute

Program organizowany przez Silbersalz Institute

Program organizowany przez Silbersalz Institute

Udostępnij

Silbersalz Institute zaprasza do udziału w rocznym programie adresowanym do naukowców, którzy chcieliby nawiązać współpracę z artystami w celu opracowania nowych projektów kulturalnych.

Powstałe projekty mogą być filmami dokumentalnymi, grami, pracami immersyjnymi lub interaktywnymi lub projektami kulturalnymi na styku nauki, sztuki, technologii i społeczeństwa.

Program składa się z warsztatów, w których uczestnicy znajdują się pod opieką i wsparciem ekspertów i mentorów oraz masterclasses –  wykładów online prowadzonych przez znanych przedstawicieli branży audiowizualnej. Projekty prezentowane są następnie podczas wydarzeń: Pariscience w Paryżu, EXPERIMENTA, la Biennale, Grenoble MC2 w Grenoble.

Aplikacje mogą składać naukowcy ze wszystkich dziedzin nauki prowadzący obecnie badania, związani z instytucjami europejskimi i zainteresowani współpracą z artystami i pracownikami mediów w celu opracowania nowej pracy twórczej, która pokaże ich badania.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września br. Szkolenia odbywać się będą od października br. do czerwca 2023 r. Informacje o programie oraz aplikowaniu znajdują się pod linkiem.

 Silbersalz Institute zaprasza również wszystkich zainteresowanych do udziału w sesji informacyjnej: „Inspiration Day”, która odbędzie się online 20 września br., w godzinach 09:30-12.30.

Sesja ma na celu przybliżenie nowej inicjatywy szkoleniowej, zaprojektowanej z myślą o naukowcach. Podczas tego webinarium uczestnicy poznają ekspertów, którzy będą im towarzyszyć podczas warsztatów oraz usłyszą od czołowych artystów i naukowców o korzyściach płynących z wyrażania badań naukowych za pomocą sztuki i mediów. Sesję poprowadzi Kierownik programu w Instytucie Silbersalz, Mark Atkin.

Sesja otwarta jest dla wszystkich, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Szkolenie dofinansowane jest przez program Kreatywna Europa.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się