"Sztambuch Michała Jagiełły"

"Sztambuch Michała Jagiełły"

Promocja publikacji: „Sztambuch Michała Jagiełły”

Udostępnij

Zapraszamy do Biblioteki Śląskiej 1 lutego 2018 r. o godzinie 17.00 na promocję książki „Sztambuch Michała Jagiełły" i spotkanie z Rafałem Monitą. To wyjątkowa pozycja zawierająca wspomnienia poświęcone Michałowi Jagielle – pisarzowi, poecie, taternikowi, ratownikowi górskiemu i wieloletniemu dyrektorowi Biblioteki Narodowej.

Wspominają go nie tylko ludzie gór, ale także poeci, pisarze i uczeni. Michał Jagiełło był związany z Biblioteką Śląską, w której przez kilka lat prowadził Salon Literacki – cykl spotkań z wybitnymi twórcami polskiej literatury. Jego przyjazdy do Katowic stały się tradycją, którą w publikacji przedstawili prof. Jan Malicki – dyrektor Biblioteki Śląskiej i Magdalena Skóra – zastępca dyrektora ds. książnicy. Swoimi wspomnieniami dzieli się także wydawca książki Rafał Monita – muzyk i menadżer kultury, założyciel Oficyny Artystycznej Astraia. Nakładem tego wydawnictwa w 2012 r. ukazał się poetycki album Tatry. Koncert na dwóch Michała Jagiełły i Krzysztofa Wojnarowskiego.

Biblioteka Śląska, sala Benedyktynka, plac Rady Europy 1, Katowice, 1 lutego 2018 r. godz. 17.00, Wstęp wolny! Zapraszamy!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się