Przedstawiciele Biblioteki w Rabce-Zdroju zapraszają do „Biblioteki otwartej”

Przedstawiciele Biblioteki w Rabce-Zdroju zapraszają do „Biblioteki otwartej”

Przedstawiciele Biblioteki w Rabce-Zdroju zapraszają do „Biblioteki otwartej”

Udostępnij

Przepiękne książki sensoryczne, dotykowe, z dużymi literami oraz urządzenia elektroniczne do odtwarzania tekstu, edukacyjne gry i puzzle, a przede wszystkim cała masa atrakcyjnych warsztatów – to wszystko czeka na gości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju, która realizuje projekt „Biblioteka otwarta". 

Przedsięwzięcie Biblioteki w Rabce-Zdroju polega na stworzeniu nowoczesnej oferty bibliotecznej, dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu i intelektualnej, a równocześnie atrakcyjnej dla wszystkich innych czytelników. Jak twierdzą przedstawiciele Biblioteki w Rabce-Zdroju, w projekcie chodzi przede wszystkim o integrację i dobrą wspólną zabawę. 

Już w marcu gotowy będzie dotykowy schemat Rabki z kodami QR informującymi o najciekawszych miejscach. Czytelnicy otrzymają pisany prostym teksem przewodnik po mieście z wierszami Wojciecha Bonowicz i ilustracjami Tomasza Samojlika. Szyte są również książki dotykowe i sensoryczne, których tematem są rabczańskie atrakcje. 

„Jeśli więc zastanawiacie się, dokąd wybrać się na wiosenną wycieczkę szkolną albo na rodzinne wakacje – zapraszamy do Rabki-Zdroju!” – napisała Iwona Haberny, przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Kultura bez barier”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się