Publikujesz lokalną literaturę? Zgłoś się do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2025

Publikujesz lokalną literaturę? Zgłoś się do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2025

Publikujesz lokalną literaturę? Zgłoś się do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2025

Udostępnij

1 października wystartował nabór do edycji 2025 Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: mechanizm ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.

Tegoroczny nabór potrwa do 30 października. W 2024 roku proces aplikacji po raz kolejny realizowany jest całkowicie elektronicznie: wszystkie wnioski i załączniki złożyć można za pomocą e-formularza, bez konieczności dostarczania fizycznych kopii wymaganych dokumentów. Już od zeszłego roku możliwe jest aplikowanie o wsparcie nie tylko czasopism wydawanych „w papierze”, ale i oznaczonej numerem ISSN prasy elektronicznej, wzbogacającej ofertę kulturalną miasta i regionu, której wydawcy działają we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku. Podczas nadchodzącego naboru jeden wydawca będzie mógł złożyć maksymalnie 3 projekty w każdej kategorii (książka lub czasopismo).

Poznaj szczegóły naboru do WPW 2025 – odwiedź stronę Wrocławskiego Instytutu Kultury!

Wrocławski Program Wydawniczy rozpoczął działalność w 2016 roku jako jeden z elementów obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Do 2022 roku prowadzony był przez Strefę Kultury Wrocław, od tego czasu trafił „pod skrzydła” Wrocławskiego Instytutu Kultury. Cele WPW pozostały jednak niezmienne: jego głównym zadaniem jest wsparcie finansowe (w formie koedycji) wydawców reprezentujących autorów bądź podejmujących tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: książki i czasopisma. Jeden wydawca może złożyć maksymalnie 3 projekty w każdej kategorii (książka lub czasopismo).

 W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Agnieszka Marcinowska
agnieszka.marcinowska@instytutkultury.pl oraz pod numerem telefonu +48 501 215 064 (dyżury we wtorki i czwartki między 9:00 a 11:00)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się