Quichotte - najnowsza powieść Salmana Rushdiego, autora Szatańskich wersetów, trafia na rynek!

Quichotte - najnowsza powieść Salmana Rushdiego, autora Szatańskich wersetów, trafia na rynek!

Quichotte - najnowsza powieść Salmana Rushdiego, autora Szatańskich wersetów, trafia na rynek!

Udostępnij

28 kwietnia pojawi się na rynku najnowsza powieść Salmana Rushdiego pt. Quichotte. Jak wspomniał dziennikarz „Publishers Weekly” książka ta, to „Błyskotliwy obraz tandetnego, plugawego, przerażającego pandemonium, jakim jest życie w dzisiejszych czasach”.                                                     

Quichotte to też  finalista Nagrody Bookera 2019!

Nota o książce:

Sam DuChamp, drugorzędny autor thrillerów szpiegowskich, zainspirowany  dziełem Cervantesa tworzy postać Quichotte’a, szarmanckiego akwizytora o zmąconym umyśle i  obsesji na punkcie telewizji, który niedorzecznie zakochuje się w telewizyjnej gwieździe, Salmie R. W towarzystwie (wymyślonego) syna Sancza Quichotte wyprawia się w awanturniczą podróż przez Amerykę, by udowodnić, że jest godny jej ręki, i dzielnie stawia czoło tragikomicznym niebezpieczeństwom ery Wszystko Się Może Zdarzyć. Tymczasem jego twórca  musi się zmierzyć z własnymi, nie mniej palącymi problemami.

Tak jak Cervantes napisał Don Kichota, żeby wykpić kulturę swoich czasów, tak Rushdie zabiera czytelnika na szaloną wyprawę przez kraj w przededniu moralnej i duchowej zapaści i robi to z narracyjną magią, która jest znakiem rozpoznawczym jego pisarstwa. Znakomicie oddane żywoty DuChampa i Quichotte’a przeplatają się ze sobą w tym głęboko humanistycznym opisie pogoni za miłością i szatańsko zabawnym portrecie czasów, w których tak często faktów nie sposób odróżnić od fikcji.

Opinie o książce:

„Rushdie w najwyższej formie, serwuje nam wyśmienite danie z literackiej satyry”. „Kirkus Review”

Quichotte to coś więcej niż jeszcze jedna postmodernistyczna szkatułka pełna trików – to  powieść, która karmi zarówno serce, jak i intelekt”. Robert Douglas-Fairhurst, „The Times”

 Kilka słów o autorze:

Salman Rushdie urodził się w roku 1947 w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, teraz w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge. Zadebiutował w roku 1974 powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu  Dzieci północy, nagrodzone m.in. Nagrodą Bookera i uznane w roku 2008 za Best of the Booker.  W roku 1988 ukazały się Szatańskie wersety ‒ jego najsłynniejsza powieść.

Rushdie w 2006 i 2017 roku odwiedził Polskę. DW Rebis jest polskim wydawcą jego dzieł ‒ zarówno powieści, opowiadań, jak i esejów.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się