Radiowa Dwójka z tytułem "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej"

Radiowa Dwójka z tytułem "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej"

Radiowa Dwójka z tytułem "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej"

Udostępnij

Redakcja Programu 2 Polskiego Radia otrzymała zaszczytny tytuł „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”. Przyznali go członkowie Akademii Mistrzów Mowy Polskiej, skupiającej laureatów poprzednich edycji programu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek 30 września na Zamku Krzyżackim w Malborku.

"Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej” to wyróżnienie przyznawane od 2011 r. przez członków Akademii Mistrzów, skupiającej laureatów wszystkich edycji Programu Mistrz Mowy Polskiej. Nagroda tę otrzymują placówki, inicjatywy lub instytucje mające niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców językowych. Program 2 Polskiego Radia czyni to na każdym kroku poprzez prezentowanie na antenie wartościowej polskiej i światowej literatury oraz poezji, zarówno współczesnej jak i należącej do literackiego kanonu. – Dwójka to także pasjonujące dyskusje literackie, audycje, które w atrakcyjny sposób przybliżają słuchaczom zagadnienia związane z językiem polskim, a przede wszystkim – nasze wspólne dążenie, by pięknym językiem opowiadać Polakom o wszelkich zjawiskach kultury – mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektorka Programu 2 Polskiego Radia.

Swoje wyróżnienie – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi – przyznaje również publiczność w głosowaniu ogólnopolskim. Tytuł ten w tym roku  otrzymało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa.

Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, który od 2000 roku wspiera popularyzację wiedzy o języku polskim i zachęca do posługiwania się piękną polszczyzną. Honoruje osoby, które – według powszechnie uznanych kanonów – zasługują na to miano. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Wojciech Młynarski, Anna Dymna, Barbara Krafftówna, Jerzy Trela czy Olgierd Łukaszewicz. W tym roku laury trafiły do: Katarzyny Pakosińskiej, Marty Szewczyk, Jacka Cygana i Andrzeja Seweryna. W głosowaniu publiczności największe uznanie i tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi uzyskał muzyk, autor tekstów i powieści – Tomasz Organek.

Więcej informacji na stronach: dwojka.polskieradio.pl i www.mistrzmowy.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się