Wydawnictwo Jedność
 XXV Międzynarodowe Targi Książki, Lwów, Polska

XXV Międzynarodowe Targi Książki, Lwów, Polska

Rafał Kocot z konsulatu RP: „Obecność Polski będzie widoczna”. Trwa XXV Forum Książki we Lwowie

Udostępnij

Wczoraj we Lwowie rozpoczęło się XXV Forum Książki, jedne z największych międzynarodowych targów książek na Ukrainie, połączone z szeregiem wydarzeń kulturalnych, w tym Międzynarodowym Festiwalem Literackim. Wśród wystawców jest polski Instytut Książki, który we współpracy z Instytutem Polskim w Kijowie przygotował polskie stoisko.

„Obecność Polski będzie na Forum widoczna i mamy nadzieję, że atrakcyjna. Szczególnie polecam wydarzenia związane z urodzonym we Lwowie Zbigniewem Herbertem, którego rok właśnie obchodzimy” - PAP Rafał Kocot z lwowskiego konsulatu RP.

Twórczości Herberta poświęcony będzie koncert poezji śpiewanej „Czas ciemnej gwiazdy” w wykonaniu Aleksandra i Tymona Trąbczyńskich, dyskusja „Kim jest Herbert” oraz spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, autorem dwutomowej biografii poety.

Odbędzie się także wystawa Krystyny Piotrowskiej "Miłość lub wojna", dedykowana twórczości Zuzanny Ginczanki.

W programie Forum przewidziano również prezentację książki Janusza Leona Wiśniewskiego „Wszystkie moje kobiety”, albumu „Lec. XX wiek” oraz książki Jarosława Hrycaka i Izy Chruślińskiej „Rozmowy o Ukrainie”. Wśród gości Forum będą też m.in. Marcin Szczygielski i Jacek Dukaj.

Dyrektor Forum Ołeksandra Kowal podkreśliła w rozmowie z PAP, że Polska jest stale obecna na organizowanej przez nią imprezie. „Byłabym bardzo zadowolona, gdyby współpraca z innymi układała się nam tak dobrze, jak z Polakami” - podkreśliła.

Lwowskim targom towarzyszy ponad 900 wydarzeń kulturalnych, dyskusje i koncerty. Forum potrwa do niedzieli.

(źródło: PAP, Jarosław Junko)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się