"Rama II", A. C. Clarke'a w serii Wehikuł czasu juz 31.10 w księgarniach

"Rama II", A. C. Clarke'a w serii Wehikuł czasu juz 31.10 w księgarniach

"Rama II", A. C. Clarke'a w serii Wehikuł czasu juz 31.10 w księgarniach

Udostępnij

31 października trafi do księgarń poprawione i uzupełnione wydanie Ramy II autorstwa Arthura C. Clarke’a i Gentry Lee w serii Wehikuł czasu. Wydawcą jest Dom Wydawniczy REBIS.

Nota o książce

Blisko siedemdziesiąt lat po wizycie Ramy Excalibur, olbrzymi generator sygnałów radarowych, wykrywa następny statek Obcych. Ludzkość, która dopiero co wyszła z Wielkiego Chaosu i wznowiła programy kosmiczne, znów staje przed szansą poznania innych istot. Mimo długotrwałych przygotowań misja zaczyna się źle. Kosmonauci kontynuują prace, jednak walczą nie tylko z trudnościami, jakich nastręcza obca cywilizacja, ale także z bagażem typowych ludzkich słabości.

Kilka słów o autorach:

Arthur C. Clarke (1917‒2008) – autor ponad 60 książek, klasyk literatury SF i wizjoner, który przewidział m.in. powstanie satelitów telekomunikacyjnych i stacji kosmicznych. Publikował od początku lat 50. XX wieku, a już w 1953 r. ukazał się jego bestsellerowy Koniec dzieciństwa. Jego książki sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody w dziedzinie literatury science fiction: Hugo, Nebula, Nagrodę Campbella, Nagrodę Locusa i Nagrodę Jupitera, w 1998 r. zaś otrzymał tytuł szlachecki. Jedyny autor sf nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Kilkakrotnie ekranizowano jego prozę – najbardziej znany jest film 2001. Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka, za którego scenariusz Clarke i Kubrick byli nominowani do Oscara.

Gentry Lee (ur. 1942) ‒ amerykański inżynier kosmiczny, naukowiec, pisarz. Piastował wiele ważnych funkcji w NASA (m.in. projekty Viking, Galileo), obecnie jest głównym inżynierem w Jet Propulsion Laboratory. Scenarzysta serialu Cosmos Carla Sagana i współautor kilku książek napisanych z Arthurem C. Clarkiem (m.in. z cyklu Rama).

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się