Recenzja

"Co to za kraj" na takie pytania odpowiadają książki Wojciecha Sumlinskiego

Publikacja "Z mocy bezprawia", to kolejna po "Lobotomii" i "Kto go naprawdę zabił" książka będąca świadectwem Wojciecha Sumlińskiego, odpowiadająca na pytanie: "Polska, co to za kraj?". To książka składająca się z trudnych chwil i pytań. Nawet usunięcie się w cień Wojciecha Sumlińskiego nic nie dało, "niewidoczne" macki ABW i WSI  są ciągle nad nim rozciągnięte.

Ta książka mówi o tym, że w trudnych chwilach, w których odpadają falsyfikaty wartości człowiek staje wobec prawdy o sobie. W trudnych chwilach okazuje się,  kto jest kim i wówczas spadają maski i wyziera spod nich prawdziwa twarz.

            W walce o prawdę Wojciech Sumliński odnosi zwycięstwo już samym faktem. Książka Sumlińskiego pokazuje chaos bezprawie i na fundamencie tego chaosu i bezprawia  zakładana jest przez fumcjonariuszy SB i ludzi Okrągłego Stołu III RP.
Książka ta ukazuje historię p. Wojtka od roku 200 8 roku, o dziennikarstwie śledczym, o mordzie założycielskim III RP, czyli o śmierci księdza Jerzego. To publikacja o III RP, która od kuchni podaje fakty o, których media, w tym media katolickie nigdy nic nie powiedziały.
            Ten "Rycerz prawdy", a tak nazywam Wojciecha Sumlińskigo odważył się podważyć oficjalne fakty dotyczące uprowadzenia i śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. To także osobiste przesłanie na temat ludzi w ogóle, na temat przekroju społecznego w całej jego złożonej gamie. Sumliński opowiada o świecie istniejącym za kurtyną, nie widocznym dla nas. "Z mocy bezprawia" opowiada o tym , iż w Polsce wiele rzeczy nie działa lub działa bardzo. Jego publikacje od samego początku ujawniają choroby i patologie współczesnego państwa  polskiego; ukazują świat zza kurtyny o, którym zwykli Polacy-Szaracy- nie mają przysłowiowego zielonego pojęcia.

Cóż jeszcze można powiedzieć o  książkach Sumlińskiego, a no to, iż jest to swoista panorama dziejów III RP. Odsłania przed nami złożone portrety ludzi, w tym o szlachetnych sercach takich jak Andrzej Witkowski, któremu dwa razy odbierano śledztwa  w sprawie wyjaśnia tej zdrobni, ale i takich, którzy na miano człowieka nie zasługują. O trwającym dwadzieścia jeden lat śledztwie milczy też Kościół Katolicki. Dlaczego tematy z książek Sumlińskiego nie są poruszane na antenie choćby radia Maryja; czyżby obawa o ujawnienie agentów w Kościele?

Książki Sumlińskiego pokazują też jedno  - jeżeli jesteś w "systemie", to nic ci nie grozi Ale jeżeli już starasz się z niego wyjść twoich zachowań  i reakcji na nie nie da się kontrolować! Tta książka, jak i wszystkie pozostałe publikacje Sumlińskiego dają nadzieję na to, że prawda zwycięży, choć to wiele kosztuje. Ale tylko to co wypracowane daje radość i motywuje do dalszego działania. Jeżeli coś jest cennego nie przychodzi łatwo. A przy okazji książki Wojciecha Sumlińskiego niosą genialne przesłanie o tym, iż nadzieja tak naprawdę nie umiera nigdy.

Recenzowana książka

 • Tytuł: Z mocy Bezprawia
 • Podtytuł: Thriller.który napisało życie
 • ISBN: 978-83-942934-2-0
 • EAN13: 9788394293420
 • Numer wydania: 1
 • Liczba stron: 448
 • Format: 18.5x23.5 cm
 • Okładka: Miękka
 • Autor: Wojciech Sumliński
 • Tłumacze:
  • Gatunek: Literatura faktu
  • Wydawca: WojciechSumliński Reporter
  • Miejsce wydania: Warszawa

  Poinformuj Redakcję

  Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

  Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

  Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

  Zaloguj się


  Zarejestruj się

  Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

  Zarejestruj się

  Wyloguj się