Recenzja

Miłosna kareta Anny J. Janiny Lesiak

Jest to powieść historyczna o władczyni Polski, o której nie wiemy wiele. „Miłosna kareta Anny J.” opowiada o Anny Jagiellonki, która była córką Zygmunta I Starego i Bony Sforzy.
Książka jest napisana w interesujący sposób i wiernie oddaje realia czasów, w których się rozgrywa. Jest interesująca i wciągająca od pierwszej strony i do ostatniej strony zapiera dech w piersiach.

„Miłosna kareta Anny J.” opowiada o Anny Jagiellonki, która była córką Zygmunta I Starego i Bony Sforzy.Historia podzielona jest na cztery rozdziały, które odzwierciedlają
części jej życia. Pierwsza dotycząca jej brata, króla Zygmunta Augusta, z którym popada w konflikt i wyjeżdża z Wawelu. Druga część obejmuje jej niedoszłego męża – Henryka Walezego, który miał zostać królem-elektem. Był to mężczyzna, którego pokochała od pierwszego wejrzenia, a on po roku odszedł i objął tron po swoim bracie Karoli IX Walezjuszu we Francji.Trzecia część dotyczy jej męża – Stefana Batorego. Anna została mianowana królem polski pod koniec 1575 roku. Już w 1576 roku poślubiła księciaSiedmiogrodzkiego. Ich życie nie było udane, Batory pragnął syna, którego Anna nie mogła mu dać, więc ją odtrącił.Czwarta część ma związek z jej siostrzeńcem, Zygmuntem III Wazą. Zabrała go z lochu, w którym się urodził i wychowała. Był dla niej synem, którego nigdy nie miała. To właśnie dzięki Annie został koronowany na króla Polski. Książka jest skierowana do osób zainteresowanych poznaniem tego jak w jej czasach wyglądało życie, szczególnie na dworze królewskim, ale również do tych, którzy chcą wiedzieć jak wyglądało życie Anny Jagiellonki, ostatniego polskiego władcy z dynastii Jagiellonów.

Recenzowana książka

 • Tytuł: Miłosna kareta
 • ISBN:
 • EAN13:
 • Rok wydania: 0
 • Numer wydania: 0
 • Liczba stron: 0
 • Format:
 • Okładka: Twarda
 • Autorzy:
  • Tłumacze:

   Poinformuj Redakcję

   Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

   Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

   Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

   Zaloguj się


   Zarejestruj się

   Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

   Zarejestruj się

   Wyloguj się