Recenzja

Życie po drugiej stronie

Równo miesiąc temu pisałem recenzję z pierwszej książki Sylvie Browne zatytułowanej "Nasza ziemia, nasze życie. Co nas czeka" opublikowanej przez wydawnictwo Studio EMKA. Autorka poruszyła w niej tematy wizji jutra naszej ziemskiej egzystencji pisząc z perspektywy praktykującej ezoteryczki, parapsycholożki i hipnotyzerki. Zaczynała od przeglądu apokaliptycznych przepowiedni łącząc je z jej własnymi wizjami końca świata.

Reasumując, to my ludzie świadomie niszczymy fundament na jakim wyrosła nasza cywilizacja czyli Ziemię, matkę Aznę i jeśli nie zawrócimy z tej drogi, to odwrotu nie będzie. Sami ją sobie odetniemy. Dodatkowo Browne wspomina o drodze jaką nasze dusze oddzielając się od ciała przejdą do prawdziwego Domu i Życia po drugiej stronie.

 Według Browne czeka nas cały nowy proces doskonalenia duchowego; od oswajania się z przejściem do Tamtej Strony, aż po wybór między Domem a Drzwiami po Lewej, do której to części idą dusze ludzi niewierzących, czyniących w swoim cielesnym życiu zło, krzywdzący swoich bliskich, czyniących w swoim cielesnym życiu zło. „Drzwi po Lewej”, stanowią namiastkę biblijnego Piekła, ale jak pisze Browne, nie jest tak, iż raz na zawsze zostajemy Ciemnym Bytem, miłość Boga jest bowiem bezgraniczna, i potrafi zmienić nawet takie ciemne byty w dusze mogące trafić na Drugą stronę lud do Poczekalni. To w niej np. samobójcy wpadają na szybką ścieżkę kolejnych wcieleń –w ten sposób muszą przepracować siebie i swoje minione życie.

W „Życiu po Drugiej Stronie” Browne wszystkie te wątki uściśla i rozwija w ciekawe, niewiarygodne wprost opowieści. Jako hipnotyzerka i zarazem medium wielokrotnie była po Drugiej Stronie. Opisuje wszystkie swoje podróże w czasie, gdy wprowadzana w głęboki trans przemieszczała się odbywając podróże astralne  pomiędzy światem żywych i umarłych. Nie jest to nic nowego, wiele starożytnych religii akceptowała reinkarnację i wędrówkę dusz pomiędzy naszym światem a Drugą Stroną. A jest proszę Państwa naprawdę o czym myśleć. Browne w najdrobniejszych detalach przedstawia nam architekturę Drugiej Strony. Począwszy od Początku Drogi, potem Przybycie naz Drugą Stronę. A później szczegółowo opisuje Poczekalnię, Projektor, Orientację, czyli rodzaj zebrania sprawozdawczego z naszym Przewodnikiem Duchowym i wyszkolonymi Orientatorami, którzy pomagają nam wytłumaczyć nasze ziemskie postępowanie wobec np. najbliższych czy ludzi, gdy np. krzywdziliśmy ich lub wykorzystywali. Ciekawą budowlą są Wieże, które służą nowo przybyłym specjalnej kategorii, np. samobójcom i takim, których okoliczności śmierci były zbyt skrajne. Inaczej mówiąc Orientatorzy pomogą jej wydobrzeć.

W momencie, w którym odchodzimy jesteśmy myślami z naszymi bliskimi, chcemy im pomóc i zapewnić, że wszystko jest tu z nami w porządku. Często komunikujemy się z nimi, a oni sądzą, że to zjawy i zamawiają egzorcyzmy. Rozumiem, że racjonaliści i ateiści podejdą do książki Browne mówiąc delikatnie z dużą dozą sceptycyzmu, ale wizja Drugiej Strony wg. Sylvie Browne jest całościowa i jest w jej strukturze harmonia, zmysł plastyczny i pewien logiczny zamysł. Jeśli bowiem istnieje zbawienie, niebo i biblijny raj, to powinien posiadać jakieś cechy szczególne, musi to być światy równoległy do naszego, mieszczący się w jakieś niezbyt odległej perspektywie. I Browne odbywająca jako medium hipnotyczne podróżne seanse potwierdza to z całą rozciągłością. Jej Druga Strona posiada swój Krajobraz, Pogodę i Architekturę o której wspominałem.

Mnie najbardziej odpowiada Gmach Mądrości i Gmach Biblioteczny, który jak pisze Browne swoją stylistyką nawiązuje do klasycznej architektury greckiej i rzymskiej. W Gmachu Mądrości znajduje się słynny Projektor dzięki któremu jeszcze raz możemy oglądnąć swoje poprzednie życie. Wracając do Gmachu Biblioteki, to jak pisze Browne zawiera ona wszystkie dzieła historyczne, filozoficzne, łącznie z oryginałami, które przedtem na Ziemi uległy zniszczeniu, w tym Księgi zaginionych kontynentów: Atlantydy i Lemurii. Ale najważniejsze jest to, iż zawiera ona plan wcielenia każdego człowieka, który do tej pory żył na Ziemi. Niesamowite jest również to, że Druga Strona posiada swoich Mędrców i wielu zaawansowanych duchowo Aniołów i duchów. Jednym z nich jest Raheim, pochodzenia sikhijskiego, który potrafi wcielać się, wtapiać w czyjś plan życiowy i odgrywać fragment z jego życia. Ważnym też z punktu widzenia doskonalenia i naszego komfortu jest Gmach Sprawiedliwości, w którym zbiera się Rada Starszych, zaawansowanych duchowo przewodników lub doradców. Zwieńczeniem Gmachu są przepiękne Ogrody, będące hymnem dziękczynnym do Boga. U wejścia do Gmachu Sprawiedliwości stoi drogocenny posąg Azny, matki Ziemi. Jak pamiętacie film Camerona „Avatar”, tam też matka Ziemia nosiła takie imię. Zaraz za Gmachem Biblioteki, Mądrości, Sprawiedliwości mieszczą się Dwie Wieże z błękitnego szkła, w których nowo przybyłe dusze otrzymują pomoc psychologiczną. Całości tej architektury Drugiej Strony dopełnia Gmach dźwięków, w którym możemy medytować, oczyszczać się z dźwiękowego chaosu, przypominając sobie swoją pierwotną mantrę. Gdy już przejdziemy ten etap wysłuchamy koncertu Aniołów zbierających się w Gmachu Głosów.

Wszystkie te budowle tworzą nowy wymiar naszego duchowego życia, stanowiąc Dom. To w nim mamy swoje mieszkanie, ale wszystkie czynności jakie wykonywaliśmy codziennie w naszym ziemskim życiu, są tu zbędne. Jesteśmy powłoką duchową posiadającą ludzką anatomię, ale jest to tylko jej odbiciem. Przeczytajcie na ten temat rozdział "Mieszkanie|, "Rozwój umysłowy" czy "Czas wolny". Naprawdę wizja Browne jest całościowa, gdyż jako sami Państwo się dowiecie, po Drugiej Stronie posiadamy wyraźną tożsamość, indywidualny wygląd, charakter, zainteresowania i priorytety. Dodam, iż mamy idealny wiek: trzydzieści pięć lat, a optymalna temperatura, to dwadzieścia pięć stopni.

Każdy z nas posiada swojego Przewodnika Duchowego oraz Anioła Stróża. Ale kontakt z nimi następuje dopiero po Drugiej Stronie. Oczywiście są wyjątki, a tym wyjątkiem są ludzie tacy jak Sylvie Browne, od dziecka medium, hipnotyzerka, ćwicząca głęboką medytację, odbywająca podróże poza ciałem. Wiele rzeczy i sytuacji, które opisuje Sylvie możemy znaleźć u Edgara Cayce.Dwoje ludzi tak uduchowionych, żyjących w innym czasie, nie mających ze sobą kontaktu nie może się mylić.

Nad całą tą Drugą Stroną nadzór sprawuje Rada – Mistrzowie, Nauczyciele. Są Oni rzecznikami Boga. Ich liczba to Osiemnaście. Nasze Życie na Ziemi biegnie nie jak często się nam wydaje chaotycznie, lecz każdy z nas posiada indywidualny plan i Życiową Misję. Ich ziemskie doświadczenie jest często obarczone cierpieniem i odbywa się na wszystkich poziomach; od życia w poniżeniu, aż po otwarte ciężkie wyzwania, od których zwykle ludzie na Ziemi uciekają. Uzupełnieniem tej wizji jest Dodatek, w którym Browne umieściła czterdzieści cztery Tematy Życia – Pierworzędny i Drugorzędny; to One stanowią osnowę naszego życia. Towarzyszy temu Siedem Poziomów Duchowego Zaawansowania.

 

Zachęcam do lektury, bowiem, wizja Sylvie jest wszechogarniającą naszą ziemską aktywność, pokazuje nam inne aspekty naszej ziemskiej egzystencji, otwiera nową perspektywę z jakiej możemy, przy odrobinie wiary oglądnąć Nasze Odchodzenie, czyli nieuchronne zmierzanie wraz z naszym zegarem do Śmierci. Ale dopiero od tego momentu...zaczynamy żyć naprawdę, pełnią życia, uduchowieni, opatrzeni wiedzą naszego ziemskiego wcielenia otwieramy sens Drugiej Strony. Tej, którą tacy wybrańcy jak Browne odwiedzają podczas seansów hipnotycznych, czy głębokich sesji medytacyjnych. A więc….

 

 

 

 

 

 

 

Recenzowana książka

 • Tytuł: Życie po drugiej stronie
 • Podtytuł: Parapsychiczna Podróż do Życia po Życiu
 • Seria/cykl: Parapsychologia
 • ISBN: 978-83-66142-58-9
 • EAN13: 9788366142589
 • Numer wydania: 1
 • Liczba stron: 224
 • Format: 14.5x20.0 cm
 • Okładka: Miękka
 • Autorzy:
  • Sylvia Browne
  • Harrison Lindsay
 • Tłumacz: Dariusz Bakalarz
 • Gatunek: Literatura Popularnonaukowa
 • Wydawca: Studio EMKA
 • Miejsce wydania: Warszawa

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się