Bruno Schulz Festiwal 2017

Bruno Schulz Festiwal 2017

Relacje z Bruno Schulz. Festiwal – dzień piąty

Udostępnij

Jesteśmy na półmetku. W słoneczny, piąty dzień Bruno Schulz. Festiwal poszukiwaliśmy mordercy Brunona S. w trakcie gry miejskiej. W tym samym czasie Zbigniew Maćków próbował dowiedzieć się wszystkiego o książce „Rozmowy drugie” (z serii: „Architektura jest najważniejsza”) od Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej i Romana Rutkowskiego.

Południe, prawie 30 grup (100 osób!) pojawia się na starcie gry miejskiej „Testament” przed Księgarnią Hiszpańską Elite. Po odebraniu zestawu detektywa, czyli instrukcji zabawy, formularza z pytaniami, mapy oraz drzewa genealogicznego podejrzanych, drużyny ruszają w miasto. Ich zadaniem jest odpowiedź na pytania zadane w teście, z których najważniejsze brzmi: kto zabił pisarza. To furtka do wygranej, należy jak najszybciej pojawić się z odpowiedzią przed 16.00 w klubie Proza.

„Testament” powstał specjalnie z myślą o Bruno Schulz. Festiwal 2017. Twórcy, czyli grupa Wrocławskie Gry Miejskie, zabrali graczy do lat dwudziestych XX wieku. W trakcie zabawy nie można było używać telefonów komórkowych, aktorzy-amatorzy byli specjalnie wystylizowani. Imię głównego bohatera gry, nieszczęśnika przypomniało nam o naszym ulubionym pisarzu. Szkoda, że przez chwilę Wrocław nie zamienił się w Drohobycz!

W tym samym czasie co gra miejska rozpoczęło się wydarzenie towarzyszące festiwalowi, czyli spotkanie promocyjne książki „Rozmowy drugie”. Poprowadził je Zbigniew Maćków, a o publikacji opowiadali Roman Rutkowski, Marta Leśniakowska i Małgorzata Omilanowska. Spotkanie odbyło się w Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Architektów RP. Trzeci już tom serii „Architektura jest najważniejsza” ukazał się w maju, a Ewa Mańkowska-Grin rozmawiała w nim z historykami sztuki i krytykami architektury na takie tematy, jak: chaos urbanistyczny, odpowiedzialność za przestrzeń wspólną, degeneracja krajobrazu, ekologia w projektowaniu i urbanistyce. I o tym właśnie mówili uczestnicy spotkania w miejscu stanowiącym idealną scenerię rozważań o architekturze: dawnym przedszkolu WuWA, będącym obecnie siedzibą Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Maja Szyma

fot. Max Pflegel


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się