Rezydencja w Norwich dla twórcy związanego z Krakowem

Rezydencja w Norwich dla twórcy związanego z Krakowem

Rezydencja w Norwich dla twórcy związanego z Krakowem

Udostępnij

W ramach nowego programu rezydencjalnego trzech Miast Literatury UNESCO – Krakowa, Barcelony i Norwich – twórca związany z Krakowem spędzi miesiąc w Norwich, a twórca związany z Barceloną – w Krakowie.

Podczas rezydencji pisarze i tłumacze będą pracowali nad własnymi projektami literackimi. Otrzymają oni honorarium w wysokości 6000 zł brutto wypłacane w transzach w trakcie pobytu i po jego zakończeniu, a także zwrot kosztów przelotu i zakwaterowania.

Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz, CV lub biogram oraz fragment autorskiego tekstu o długości do jednej strony A4 należy przesyłać do 25 marca 2024 roku na adres residencies@miastoliteratury.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2024 roku, zaś pobyt rezydencjalny potrwa od 2 do 27 września 2024 roku.

Kandydaci ubiegający się o rezydencję powinni posiadać w swoim dorobku co najmniej jedną publikację książkową oraz mieć związki z Krakowem. Podczas rezydencji mają oni podjąć pracę nad nowym projektem literackim i znać język angielski w stopniu pozwalającym na swobodne komunikowanie się. Jeśli chodzi o tłumaczy – aplikować mogą wyłącznie ci, którzy przekładają z języka angielskiego. Organizatorzy zastrzegają, że preferują kandydatów posiadających umowę wydawniczą na utwór, nad którym będą pracować podczas pobytu w Norwich.

„Norwich szczyci się wielowiekową tradycją literacką. Tu w XIV wieku pierwszą książkę w języku angielskim napisała kobieta – mistyczka Julianna z Norwich, a w czasach bardziej nam współczesnych, w 1970 roku, na Uniwersytecie Wschodniej Anglii z inicjatywy Malcolma Bradbury’ego i Angusa Wilsona otwarto pierwsze w Wielkiej Brytanii studia creative writing. W 2012 roku Norwich jako pierwsze brytyjskie miasto przystąpiło do sieci Miast Literatury UNESCO. Dziś działa tu wiele instytucji cieszących się międzynarodową renomą, takich jak National Centre for Writing i British Centre for Literary Translation” – czytamy na stronie internetowej Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

RP/źródło: Kraków Miasto Literatury UNESCO


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się