Rezydencje w Szwajcarii dla pisarzy i tłumaczy

Rezydencje w Szwajcarii dla pisarzy i tłumaczy

Rezydencje w Szwajcarii dla pisarzy i tłumaczy

Udostępnij

The Jan Michalski Foundation zaprasza autorów i tłumaczy na pobyty rezydencjalne w Montricher w Szwajcarii. Będzie mu towarzyszyło miesięczne stypendium w wysokości 1200 franków szwajcarskich oraz opłacenie kosztów podróży.

Długość pobytu będzie może wynosić dwa tygodnie, miesiąc, dwa miesiące, trzy miesiące bądź sześć miesięcy – w zależności od kształtu zaproponowanego projektu. Do dyspozycji gości fundacji będą specjalnie przygotowane domki. Termin składania wniosków upływa 14 września 2022 roku.

Możliwe jest także ubieganie się o rezydencję dla twórczych par, np. pisarz i tłumacz, dwójka pisarzy lub pisarz i ilustrator.

W ubieganiu się o rezydencję najistotniejsze jest przedstawienie jakościowego projektu, który zamierza się zrealizować podczas pobytu w Szwajcarii. Projekt powinien być nie tylko wartościowy, ale również dobrze dobrany do długości pobytu, o który kandydat wnioskuje. Brane pod uwagę będą również wcześniejsze dokonania kandydata, przy czym możliwe jest uzyskanie rezydencji także przez początkujących twórców.

Więcej informacji na temat rezydencji można znaleźć TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się