Rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej?

Rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej?

Rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej?

Udostępnij

W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji zarząd Fundacji zwrócił się z propozycją do Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek o wniesienie do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej projektu uchwały o uznanie roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej.

“Uhonorowanie setnej rocznicy urodzin poetki przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej nadałoby prestiżu wszystkim działaniom związanym z tymi obchodami – zarówno tym organizowanym przez Fundację, jak i wszystkim inicjatywom krakowskim oraz innym lokalnym, rozproszonym w całej Polsce”, wskazano.

A na razie jak informuje raduiowa Dwójka - Za rok, w lipcu (2.07) obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin poetki. Z tej okazji Kraków ma dla mieszkańców, gości i miłośników poezji niezwykły prezent.
- Myślę, że mogę już zaprosić wszystkich słuchaczy radiowej Dwójki do Krakowa do parku Wisławy Szymborskiej, który ma być otwarty w lipcu 2023 roku - zapowiadał nasz rozmówca Michał Rusinek.

- Będzie tam można przyjść odpocząć i poczytać Szymborską.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się