Rok Marii Konopnickiej. Magdalena Wołowska-Rusińska o wystawie poświęconej poetce

Rok Marii Konopnickiej. Magdalena Wołowska-Rusińska o wystawie poświęconej poetce

Rok Marii Konopnickiej. Magdalena Wołowska-Rusińska o wystawie poświęconej poetce

Udostępnij

Trwa rok Marii Konopnickiej. Poetka uchodzi do dziś za jedną z najwybitniejszych pisarek w historii polskiej literatury. W Polskim Radiu 24 o autorce, a także wystawie jej dotyczącej mówiła Magdalena Wołowska-Rusińska kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej, autorka ekspozycji.
 

W Suwałkach - mieście urodzenia Marii Konopnickiej - działa muzeum jej imienia. W muzeum można oglądać wystawę poświęconą pisarce. W Polskim Radiu 24 Magdalena Wołowska-Rusińska mówiła także o wydarzeniach towarzyszących, planach wystawienniczych Muzeum im. Marii Konopnickiej, a także o literackich i osobistych wyzwaniach, które pisarka realizowała.

Wystawa o Marii Konopnickiej w Suwałkach

Magdalena Wołowska-Rusińska mówiła o Suwałkach, które były miastem urodzenia i dzieciństwa Marii Konopnickiej. Zwróciła uwagę na ich znaczenie w życiu poetki, chociaż ta spędziła w mieście zaledwie siedem lat. Kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej zaproponowała swoisty "szlak Marii Konopnickiej", który można odbyć odwiedzając Suwałki tak, aby lepiej poznać historię pisarki.

- W najbliższym czasie udostępnimy zwiedzającym [Muzeum im. Marii Konopnickiej] stałą wystawę poświęconą poetce. To bardzo ciekawa wystawa pokazująca Konopnicką w zupełnie innym świetle. Doskonały projektant Michał Urban i autor grafik Marek Zalibowski pokazali Konopnicką, jaką ja bym chciała ją zobaczyć i pokazać innym zwiedzającym - czyli nienarzucającą, nieoceniającą. Chodzi o poznanie fenomenu kobiety, która wpisała się naprawdę w historię literatury i była suwalczanką - mówiła Magdalena Wołowska-Rusińska.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:25Magdalena Wołowska-Rusińska o Marii Konopnickiej i wystawie poświęconej pisarce ("Weekend kulturalny" / PR24)
 
Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Gość: Magdalena Wołowska-Rusińska
(kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej, autorka ekspozycji)
Data emisji: 25.11.2022
Godzina emisji: 23.35

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się