Rozdano 126 000 Wyprawek Czytelniczych dla przedszkolaków!

Rozdano 126 000 Wyprawek Czytelniczych dla przedszkolaków!

Rozdano 126 000 Wyprawek Czytelniczych dla przedszkolaków!

Udostępnij

Koniec roku to doskonały moment na to, by przyjrzeć się minionym miesiącom i wspólne świętować sukcesy. Z wielką radością przedstawiamy kolejne podsumowanie projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego w ponad 5200 bibliotekach publicznych w całej Polsce.

W ramach akcji każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi z rodzicem bibliotekę otrzymuje wyjątkowy prezent – książkę „Pierwsze czytanki dla…”, czyli starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, ze znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia. W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika – za każdą wizytę w bibliotece przedszkolak otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie również rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Od września, kiedy oficjalnie zainaugurowaliśmy tegoroczną odsłonę projektu, do końca listopada 2019 r. bibliotekarze wydali dzieciom 126 000 Wyprawek Czytelniczych, z czego ponad 56 000 nowym czytelnikom – dzieciom, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. Podczas trzech pierwszych miesięcy trwania projektu blisko 9 000 przedszkolaków odebrało Dyplomy Małego Czytelnika, co oznacza, że każdy z nich odwiedził z rodzicem bibliotekę co najmniej 10 razy, by wypożyczyć nową książkę.

Nieocenioną rolę dla sukcesu projektu odgrywają bibliotekarze, którzy z ogromnym zaangażowaniem przyjmują w swoich progach Małych Czytelników, pokazują im biblioteczne skarby, doradzają, zachęcają, organizują ciekawe i  rozwijające wydarzenia oraz co najważniejsze – zarażają pasją do czytania. Wszystkim bibliotekarzom zaangażowanym w projekt – serdecznie dziękujemy!

Jak wielokrotnie pokazywały badania dotyczące poziomu czytelnictwa – czytający dorośli to przede wszystkim osoby, którym w dzieciństwie czytano, dlatego tak ważne jest dla nas przypominanie rodzicom i opiekunom, że na czytanie dzieciom nigdy nie jest za wcześnie, a nawyki wypracowane we wczesnych latach mają wpływ na całe późniejsze życie.

Więcej informacji na temat kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz pełną listę biorących w niej udział bibliotek znajdą Państwo na stronie www.wielki-czlowiek.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się