Rozpoczął się Festiwal Fabuły w Poznaniu
Od wtorku do soboty potrwa poznański Festiwal Fabuły. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie jak najszerzej ujęta polska tożsamość. W tym roku wydarzenie odbywa się już po raz szósty.
Organizatorzy zapewniają, że podczas festiwalowych wydarzeń znajdzie się miejsce na dyskusje zarówno o „zwrocie ludowym”, wydarzeniach potranformacyjnych, jak również o przepisywaniu biografii na nowo i tożsamościach queerowych.
W ramach festiwalu odbędą się spotkania z: Grzegorzem Bogdałem („Idzie tu wielki chłopak”), Wiktorią Bieżuńską („Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”), Sylwią Chwedorczuk („Kowalska. Ta od Dąbrowskiej”), Marcinem Oskarem Czarnikiem („Misterium”), Olgą Górską („Nie wszyscy pójdziemy do raju”), Marią Halber („Strużki”), Anouk Herman („Nigdy nie będziesz szło samo”), Maciejem Jakubowiakiem („Hanka. Opowieść o awansie”), Barbarą Klicką („Reneta”), Małgorzatą Lebdą („Łakome”), Emilią Padoł („Rodziewiczówna. Gorąca dusza”), Jackiem Świdzińskim („Festiwal”), Ishbel Szatrawską („Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”), Lucie Faulerovą („Śmierteńka”), Anną Wakulik („Błąd wewnętrzny”), Maliną Prześlugą („To mogło być śmieszne, ale nie było”), Bereniką Kołomycką, Filipem Myszkowskim, Łukaszem Barysem, Moniką Borys („Polski bajer. Disco polo i lata 90.”), Kacprem Pobłockim („Chamstwo”) i Dorotą Kotas („Czerwony młoteczek”).
Organizatorzy podkreślają, że w programie festiwalu przewidzieli nie tylko prozę, esej czy reportaż, ale również komiks. Polecają również spotkania z cyklu „Kanon od nowa”, w ramach którego eksperci pochylą się m.in. nad „Panią Bovary” Gustava Flauberta (prof. Piotr Śniedziewski) oraz twórczością Ursuli K. Le Guin (prof. Agnieszka Gajewska).
Ze szczegółowym programem Festiwalu Fabuły 2024 można zapoznać się TUTAJ.
RP / źródło: Festiwal Fabuły