Rozpoczął się nabór wniosków do Programów Ministra na rok 2024

Rozpoczął się nabór wniosków do Programów Ministra na rok 2024

Rozpoczął się nabór wniosków do Programów Ministra na rok 2024

Udostępnij

Do 30 listopada można składać wnioski do wszystkich Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2024. Wyjątkiem są nabory do programów „Ochrona zabytków” i „Wspieranie archiwów, bibliotek i muzeów poza krajem”. W przypadku pierwszego z nich I nabór wniosków już trwa i zakończy się 31 października 2023 r., a uruchomienie II naboru planowane jest na przełomie lutego i marca 2024 r. i zakończy się 31 marca 2024 r. Natomiast w drugim ze wskazanych wyżej programów rozpoczął się prenabór wniosków i potrwa do 7 listopada 2023 r

Dzięki Programom Ministra wsparcie finansowe mogą otrzymać działania z zakresu kultury oraz ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego, obejmujące m.in. szeroko rozumianą edukację, działalność artystyczną, kulturę cyfrową, działania promujące czytelnictwo, a także projekty infrastrukturalne. W latach 2016-2023 w ramach Programów Ministra na cele kulturalne przekazanych zostało łącznie 3,1 mld zł.

Programy Ministra z zakresu kultury mają na celu dofinansowanie zadań o charakterze projektowym z wyłączeniem stałej działalności kulturalnej podmiotów. Skierowane są one do instytucji kultury, organizacji pozarządowych, instytucji filmowych, szkół i uczelni wyższych, jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów gospodarczych, kościołów i związków wyznaniowych oraz ich osób prawnych. W 2024 roku można składać wnioski do 32 Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Programy promujące czytelnictwo, których operatorem jest Instytut Książki:

Partnerstwo dla książki https://www.gov.pl/web/kultura/partnerstwo-dla-ksiazki-2024

Promocja czytelnictwa https://www.gov.pl/web/kultura/promocja-czytelnictwa-2024

Czasopisma https://www.gov.pl/web/kultura/czasopisma-2024

Literatura https://www.gov.pl/web/kultura/literatura-2024

 

Szczegółowe informacje o wszystkich Programach dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: https://www.gov.pl/web/kultura/programy-2024

 

Źródło: MKiDN


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się