Dziś rozpoczyna się V Festiwal Fabuły w Poznaniu

Dziś rozpoczyna się V Festiwal Fabuły w Poznaniu

Rozpoczął się V Festiwal Fabuły w Poznaniu

Udostępnij

Czterdziestu pięciu gości z Polski i zagranicy, autorów książek, tłumaczy i krytyków literackich weźmie udział w rozpoczynającym się w środę w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu V Festiwalu Fabuły. Impreza potrwa do soboty.

W tegorocznej imprezie zaplanowano łącznie 16 wydarzeń. Kulminacją Festiwalu Fabuły będzie sobotnia gala Poznańskiej Nagrody Literackiej w trakcie której zostanie wręczona Nagroda im. Adama Mickiewicza za 2022 r. i ogłoszony zostanie laureat Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka.

Uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać się ze znanymi zagranicznymi autorami m.in. z Douglasem Stuartem, twórcą powieści „Shuggie Bain”, wyróżnionym Nagrodą Bookera w 2020 r. Do Poznania przyjedzie również amerykański pisarz Christopher Merrill, ukraińska pisarka, dziennikarka i scenarzystka Kateryna Babkina i czeska prozaiczka i poetka Anna Bolavá.

W ramach spotkań z polskimi autorkami odwiedzający festiwal będą mogli porozmawiać z Joanną Bator, Julią Fiedorczuk i Dominiką Słowik.

Organizatorzy festiwalu przygotowali również spotkania z autorami najciekawszych debiutów prozatorskich ostatnich dwóch lat, a także cykl wykładów „Kanon od nowa” poświęcony nowym interpretacjom klasycznych dzieł. W jego ramach festiwal odwiedzi m.in. Jarosław Mikołajewski, autor nowego polskiego przekładu „Boskiej Komedii” Dantego.

W ramach Festiwalu Fabuły zostanie również przyznana studencka nagroda literacka „Z buta”, a uczestnicy imprezy będą debatować m.in. na temat znaczenia nagród literackich.

Dyrektor Centrum Kultury Zamek Anna Hryniewiecka zaznaczyła, że przez pandemię koronawirusa ostatni Festiwal Fabuły z udziałem publiczności zorganizowano w 2018 r. W 2020 r. impreza odbyła się w formule online.

„Po czterech latach wreszcie wracamy do takiej normalnej, ludzkiej, tak nam potrzebnej formuły festiwalu, gdzie z publicznością spotykają się autorzy i krytycy, gdzie jest możliwość rozmowy na żywo, rozmów indywidualnych, zadawania pytań, a także podpisywania książek przez autorów. To dla nas niezwykle ważne” – podkreśliła.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej https://festiwalfabuly.pl/. Wstęp na część wydarzeń przygotowanych w ramach imprezy jest płatny.

źródło: PAP, Szymon Kiepel

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się