Rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie. Ukraina gościem honorowym

Rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie. Ukraina gościem honorowym

Rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie. Ukraina gościem honorowym

Udostępnij

W Wilnie rozpoczęły się w czwartek 23. Międzynarodowe Targi Książki, największa taka impreza w krajach bałtyckich, z udziałem ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy. Tradycyjnie na targach są akcenty polskie, a tegorocznym gościem honorowym jest Ukraina.

W targach uczestniczy ponad 60 ukraińskich pisarzy, poetów, ilustratorów, dziennikarzy, reżyserów filmowych, dyplomatów i polityków. Ukrainie i rocznicy rosyjskiej inwazji będzie poświęconych szereg imprez towarzyszących, odbędzie się akcja „Podaruj ciepło bibliotece”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na przywrócenie systemu ogrzewania w Czernihowskiej Bibliotece Publicznej.

W ciągu czterech dni odbędzie się w ramach targów około 500 imprez i prezentacji książek m.in. polskich autorów.

Instytut Polski w Wilnie wraz z litewskimi wydawnictwami przygotował cykl spotkań literackich, podczas których zostaną zaprezentowane litewskie edycje książek polskich twórców.

Z okazji 100-lecia noblistki Wisławy Szymborskiej przewidziana jest premiera litewsko-polskiego tomiku poezji „33 eileraščiai/33 wiersze” z udziałem prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej Michała Rusinka oraz poety Tomasa Venclovy. Odbędzie się też prezentacja książki Czesława Miłosza „Zaczynając od moich ulic” oraz spotkanie online z Olgą Tokarczuk i prezentacja litewskiego wydania „Ksiąg Jakubowych”.

Zostaną zaprezentowane też książki przedstawicieli młodszej generacji jak „Damy Władysława Jagiełły” Kamila Janickiego oraz „Pod słońcem” Julii Fiedorczuk.

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie zakończą się w niedzielę.

źródło: PAP, Aleksandra Akińczo

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się