Międzynarodowe Targi Książki „Bibliotéka” w Bratysławie

Międzynarodowe Targi Książki „Bibliotéka” w Bratysławie

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki „Bibliotéka” w Bratysławie

Udostępnij

Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Bratysławie uruchomił stoisko na Międzynarodowych Targach Książki „Bibliotéka” w Bratysławie.

W czwartek odbyły się warsztaty dla uczniów średniej szkoły plastycznej, które poprowadziła Michalina Rolnik, autorka książki „Zakątki, czyli kto tu mieszka?”. Jej słowacka wersja językowa ukazała się niedawno w wydawnictwie 82 Book & Design Shop pod tytułem „Domčeky sveta”. Publikację wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland. W piątek rano autorka „Zakątków” poprowadziła warsztaty dla bratysławskich dzieci w przedszkolu dwujęzycznym. 

W czwartek po południu odbyło się również spotkanie z tłumaczami literatury polskiej na język słowacki. Jakub Pacześniak i Katarzyna Humeniuk z Instytutu Książki przedstawili zgromadzonym instytutową ofertę programową – Program Translatorski, Sample, Kolegium Tłumaczy, Nagroda Transatlantyk. Zaprezentowali także przegląd nowości wydawniczych w oparciu o katalogi „New Books from Poland”.

W piątek po południu na stoisku polskim Joanna Siedlecka będzie rozmawiać z czytelnikami o reportażu i swojej książce „Czarny ptasior” (wydanie czeskie pt. „Černé ptáče“ ukazało się jesienią br. przy wsparciu Instytutu Książki), demistyfikującej okupacyjny życiorys Jerzego Kosińskiego: https://www.facebook.com/events/330396454500532/

Tegorocznym gościem honorowym targów są Węgry.

Zdjęcia:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się