Rozpoczęto nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus

Rozpoczęto nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus

Rozpoczęto nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus

Udostępnij

i-Portunus to pilotażowy program mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury realizowany w ramach programu Kreatywna Europa 2014–2020. Program powraca z opóźnieniem ze względu na pandemię COVID-19 – początkowo uruchomienie drugiej edycji pilotażu planowane było na wiosnę 2020 roku, stało się to jednak niemożliwe ze względu na rozwój pandemii i wprowadzony lockdown.
 
W ramach drugiej edycji pilotażu 9 grudnia 2020 zostały uruchomione pierwsze z planowanych naborów - są to konkursy skierowane do twórców i profesjonalistów sektora kultury związanych z dwoma obszarami:
Termin złożenia wniosku dla obu naborów upływa 28 lutego 2021.
 
Ponadto w ramach programu i-Portunus planowane jest otwarcie naborów w dziedzinach architektury, dziedzictwa kulturowego oraz drugi nabór w obszarze muzyki, a także program mobilności oparty na sieci instytucji goszczących.

W okresie 9 grudnia 2020 – 15 lutego 2021 twórcy i profesjonaliści sektora kultury mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów mobilności indywidualnych i grupowych (grupy do 5 osób) w ramach drugiej edycji pilotażowego programu i-Portunus.

Aktualnie otwarte nabory projektów mobilności kierowane są do artystów i pracowników sektora kultury działających w obszarach:

  muzyka przekłady literackie architektura
otwarcie naboru 9 grudnia 2020 9 grudnia 2020 15 stycznia 2021
zamknięcie naboru 28 lutego 2021 28 lutego 2021 14 marca 2021
najwcześniejszy termin rozpoczęcia mobilności 1 czerwca 2021 1 czerwca 2021 16 czerwca
najpóźniejszy termin zakończenia mobilności 30 listopada 2021 30 listopada 2021 30 listopada 2021
czas trwania mobilności 7-60 dni 7-60 dni 7-60 dni
maksymalne dofinansowanie na osobę (transport, dieta pobytowa) 3000 € 3000 € 3000 €
dokumenty aplikacyjne
i szczegółowe wytyczne
muzyka przekłady literackie architektura

Projekty mobilności, w zależności od przebiegu pandemii COVID-19 i możliwości realizacji wyjazdów zagranicznych, mogą być realizowane stacjonarnie, wirtualnie bądź w formie łączonej.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie programu i-Portunus: www.i-portunus.eu


Otwarcie kolejnych naborów zapowiadane jest na 15 lutego 2021 – zostanie wówczas ogłoszony drugi nabór mobilności twórców sektora muzyki oraz nabór mobilności artystów i profesjonalistów w obszarze dziedzictwa kulturowego.


i-Portunus to pilotażowy program mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury realizowany w ramach programu Kreatywna Europa 2014–2020. W ramach drugiej edycji pilotażu i-Portunus od końca 2020 roku realizowane będą nabory projektów międzynarodowych mobilności artystów i profesjonalistów sektora kultury z i w ramach krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa. Program wdrażany jest przez dwa konsorcja:

  • Goethe-Institut, Institut Français oraz fundacja Izolyatsia – realizują program mobilności indywidualnych i grupowych (do 5 osób) dla twórców i pracowników sektora kultury,
  • European Cultural Foundation wraz z MitOst oraz Kultura Nova wdrażać będą program mobilności oparty na sieci instytucji goszczących (naborów w ramach tego schematu należy spodziewać się wiosną-latem 2021 roku).

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się