Rozpoczyna się dziewiąty Festiwal Miłosza

Rozpoczyna się dziewiąty Festiwal Miłosza

Rozpoczął się dziewiąty Festiwal Miłosza

Udostępnij

Poetycko-muzycznym widowiskiem, inspirowanym wierszem Czesława Miłosza „Piosenka o końcu świata”, rozpoczął się dziewiąty Festiwal Czesława Miłosza. Święto poezji, które tradycyjnie odbywało się w Krakowie, w tym roku z powodu pandemii zostało przeniesione do internetu.

W widowisku inaugurującym w czwartek wieczorem dziewiąty Festiwal Miłosza udział wezmą poeci - m.in. Ewa Lipska, Ryszard Krynicki i Adam Zagajewski. Podczas widowiska internauci usłyszą wiersze gości tegorocznego festiwalu deklamowane w językach polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Wieczór poprowadzi poetka i fotografka Marta Eloy Cichocka, a za oprawę muzyczną będzie odpowiadać kontrabasista Marcin Oleś. Widowisko będzie transmitowane na profilu facebookowym festiwalu oraz na kanale YouTube Starego Teatru.

Wydarzenia tegorocznego festiwalu są rozłożone w czasie, potrwają do jesieni. W tym czasie w programie online znajdą się m.in. warsztaty uważnego pisania. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych udziałem w nich do zgłaszania się do 25 czerwca. Warsztaty odbędą się 3, 10 i 17 lipca. Zajęcia poprowadzą poetka i pisarka Barbara Klicka, pisarz i fotograf Mikołaj Grynberg, a także historyk i krytyk literatury Tomasz Cieślak-Sokołowski.

W kolejnych dniach organizatorzy festiwalu planują m.in. ogłosić konkurs dla niedebiutujących poetów.

Festiwal Miłosza odbywa się od 2009 r., na początku organizowany był co dwa lata, a od 2015 r. - co roku. To jedno z największych wydarzeń poetyckich w Europie Środkowej. Przegląd poezji organizują miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Fundacja Miasto Literatury.

Rok temu festiwalowym centrum był Stary Teatr, a dwa lata temu - Pałac Biskupa Erazma Ciołka.

Imprezę organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury, a współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

[źródło: PAP, Beata Kołodziej]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się